Jak vytisknout mrakodrap na 3D tiskárně? I to ukáže Týden inovací 2017

15. 5. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Největší událost roku zaměřená na podporu inovací, nejnovější technologie a umělou inteligenci se v Česku uskuteční od 22. do 27. května 2017. Týden inovací nabídne více než 70 akcí po celé České republice a vyvrcholí dvoudenním Innovation Summit Prague s hlavní konferencí v Praze.

Jaké budou dopady zrodu umělé inteligence? Jak si vytisknout mrakodrap 3D tiskárnou? Jak mohou inovace a moderní technologie usnadnit život firmám, městům či občanům? Odpovědi na tyto otázky nabídne letošní Týden inovací, který v květnu 2017 již podruhé pořádá European Leadership & Academic Institute (ELAI). Týden inovací předstvuje více než 70 doprovodných akcí po celé České republice.

Týden vyvrcholí veletrhem a konferencí

Nejvýznamnější událostí bude Innovation Summit Prague, jehož tématy budou mimo jiné dopady umělé inteligence a nejnovějších Smart technologií na fungování firem i životy lidí.
„Na schopnosti inovovat bude stále víc záviset budoucnost České republiky. Proto pořádáme Týden inovací. Jsme poctěni, že se k naší snaze připojilo tolik respektovaných institucí a odborníků,“ uvádí zakladatel a ředitel ELAI Lukáš Sedláček.

Jedním z hlavních řečníků pražské konference bude Sean O´Heigeartaigh, ředitel Centra pro studium existenčních rizik Cambridgeské univerzity, který dlouhodobě zkoumá dopady umělé inteligence na lidstvo. Vystoupí také Erwin Brunner, ředitel operací firmy Amazon v regionu střední a východní Evropy. Neméně významným hostem bude teprve devatenáctiletý podnikatel, vizionář a CEO startupu Cazza Technologies Chris Kelsey.

Jeho startup bude stavět v centru Dubaje první mrakodrap na světě pomocí 3D tiskárny, díky níž lze sestrojit i takto architektonicky složitou budovu nevídanou rychlostí. Ještě před Cazza Technologies však Chris Kelsey uspěl se startupem Appsitude, firmou, která navrhuje, vytváří a prodává mobilní aplikace, softwary a webové stránky začínajícím podnikatelům i velkým etablovaným společnostem. 

Své zkušenosti a práci představí na konferenci také Češi:

  • Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT
  • Michal Pěchouček, zakladatel Centra umělé inteligence ČVUT
  • Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR
  • Kateřina Falk, vedoucí vědecká pracovnice projektu ELI Beamlines při Fyzikálním ústavu Akademie věd ČR
  • Jan Feyereisl, výkonný ředitel AI Roadmap Institute
  • Petr Očko, předseda Technologické agentury ČR.

Počet míst na hlavní konferenci summitu inovací je omezen, vstupenky je možné zakoupit.

Program doprovodných akcí v rámci Týdne inovací konaných po celé České republice

VR Fest a poučné neúspěchy na FuckUp Night

Mezi ty nejvýznamnější patří Czech VR Fest, který promění 24. a 25. 5. pražský prostor Jatka78 v centrum virtuální reality. V rámci jeho programu představí své zkušenosti, výzkumy a myšlenky z oblasti virtuální a rozšířené reality vizionáři, světoví vývojáři, špičkoví odborníci z oblasti medicíny, průmyslu, vzdělávání, architektury či herního průmyslu i umění.

Své neúspěchy v oblasti inovací a technologií představí 25. května známé české osobnosti na FuckUp Night Innovation Special v alternativním prostoru DUP36. Akce Mapping Academy představí nástroj na tvorbu myšlenkových map pomocí vizuálního myšlení.

Inovační veletrh

Inovační veletrh, který je součástí Innovation Summit Prague, hlavní události Týdne inovací, představí nové technologie a umělou inteligenci, které nás budou v nejbližší době stále více ovlivňovat. Prezentace až 40 inovativních nápadů a projektů, inovačních center i inkubátorů předvedou inovativní kousky z jejich pracovišť a zasvětí návštěvníky do jejich fungování. Lidé si budou moci vyzkoušet hry, které je zanesou mimo realitu, navštívit nová místa pomocí virtuálních brýlí, otestují svou schopnost rozpoznat robota od člověka v Turingově testu, případně zhlédnou prezentační stánek vytištěný 3D tiskárnou. Zváni jsou jak představitelé firem, tak širší veřejnost. Vstup na veletrh je zdarma.

Týden inovací se koná pod záštitou předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky. Partnery druhého ročníku Týdne inovací jsou Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, TA ČR, ČVUT, CzechInvest a další. Hlavním komerčním partnerem je Appmine, zlatým partnerem Erste Corporate Banking Group a Amazon, stříbrnými partnery jsou Google, PRK Partners, EGAP, Behavio Labs a Zastoupení Evropské komise v ČR.

Redakčně upravená tisková zpráva ELAI

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek