Jan Mládek se v Rijádu setkal se saúdskoarabským ministrem ropy a nerostných zdrojů

8. 11. 2015 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Jan Mládek se v Rijádu setkal se saúdskoarabským ministrem ropy a nerostných zdrojů Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se začátkem listopadu 2015 vrátil z pětidenní pracovní návštěvy zemí Zálivu, na které jej doprovázela delegace 35 reprezentantů tuzemských podniků a institucí s cílem navázat obchodní a průmyslovou spolupráci s potenciálními partnery v Kuvajtu, Spojených arabských emirátech a Ománu.

Jan Mládek se navíc ve dnech 4. a 5. listopadu 2015 zúčastnil ministerského zasedání v rámci mezinárodní konference o ukládání CO2, která se konala v saúdskoarabském Rijádu. Po čtyřech letech to byla první návštěva českého ministra průmyslu a obchodu, který tuto zemi na Arabském poloostrově navštívil.

„Zasedání se konalo před prosincovým panelem OSN o klimatických změnách a soustředilo se na nové technologie zachytávání a ukládání CO2, které by v budoucnu umožnilo ekologické používání fosilních paliv,“ uvedl Jan Mládek.

„Na této konferenci jsem využil možnost potkat se s ministrem ropy a nerostných zdrojů království Saúdské Arábie Ali bin Ibrahimem Al-Naimim, což je jeden z nejvýznamnějších představitelů tamní vlády, protože ropa je stále hlavních zdrojem příjmů Saúdské Arábie.“

S ministrem ropy a nerostných zdrojů SA Al-Naimim a ministrem energetiky Spojených států amerických Ernestem Monizem navštívil Jan Mládek největší ropnou společnost na světě, arabsko-americké Aramco v Zahránu. Seznámili se tam s její činností související právě s vývojem v oblasti řízení ukládání uhlíku.

Redakčně upravená tisková zpráva Ministerstva průmyslu a obchodu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek