Japonský HI-LEX postaví v Mostě továrnu na dveřní systémy pro automobily

28. 3. 2017 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Do České republiky vstupuje další japonský investor. HI-LEX Corp. vyrábějící díly pro dopravní prostředky, stavební a průmyslové stroje či domácí spotřebiče založil společnost HI-LEX Czech, s.r.o. Ta zde bude vyrábět dveřní systémy pro automobily. Do nové továrny v Mostě firma investuje 1,16 miliardy korun.

„Většina japonských firem v Česku pochází z oblasti automotive a vyrábí kvalitní produkty pro německý trh. Řadě z nich dodávají čeští dodavatelé,“ říká k tomu generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera.

Závod japonské firmy vyroste v Mostě. Jeho stavba by měla být dokončena v červnu roku 2018. V první fázi chce společnost HI-LEX Czech přijmout 100 pracovníků. Do roku 2023 plánuje zaměstnat až 250 lidí.

„Česká republika má velmi vyspělou podnikatelskou infrastrukturu a výhodnou pozici, kterou využijeme při expanzi našeho podnikání nejen v Evropě, ale celosvětově. Kromě přístupu na přední automobilové trhy oceňujeme i širokou základnu kvalitních českých subdodavatelů,“ zdůvodňuje výběr České republiky pro další aktivit firmy Taro Teraura, president a výkonný ředitel HI-LEX Europe GmbH.

Japonští investoři jsou po těch německých druhými nejvýznamnějšími v Česku. CzechInvest s nimi dosud dojednal investice za bezmála 124 miliardy korun, které zde vytvořily 28 706 pracovních míst. Ve většině případů se jedná o oblast automobilového průmyslu a na něj navázaných odvětví jako je elektronika a strojírenství.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek