Jednání firem českého energetického průmyslu v Dánsku

8. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Jednání firem českého energetického průmyslu v Dánsku Dne 7. února 2017 proběhla v prostorách Velvyslanectví České republiky v Kodani v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie prezentace a matchmakingová jednání firem českého energetického průmyslu.

Velvyslanectví České republiky v Kodani v úzké spolupráci se zahraniční kanceláří CzechTrade Scandinavia zorganizovalo dne 7. února 2017 jednodenní prezentaci českých firem podnikajících v oblasti energetického průmyslu. Akce byla realizována v rámci proexportních aktivit na podporu ekonomické diplomacie a financována z prostředků velvyslanectví.

Hlavním cílem projektu bylo představit české firmy v oblasti energetiky na dánském trhu a zajistit jim osobní setkání s představiteli nákupní sekce nejvýznamnější společnosti na místním trhu, energetického konglomerátu DONG ENERGY A/S (obdoba ČEZ).

Prezentační akce s dánskou firmou DONG Energy, únor 2017

Prezentační akce s dánskou firmou DONG Energy, únor 2017

Projekt byl realizován formou matchmakingových setkání, v rámci kterých se v Dánsku představilo celkem osm českých firem, konkrétně Doosan Škoda Power, Vítkovice Machinery Group, Ekol Energo s.r.o., Modřany Power a.s., Bluetech s.r.o., Provyko s.r.o., Mico s.r.o., Armatury Group a.s.

Akce proběhla v reprezentačních prostorách zastupitelského úřadu, kde v úvodu setkání velvyslanec Jiří Brodský zdůraznil, že „Česká republika je v Dánsku známá jako renomovaný dodavatel energetických jednotek, elektrárenských bloků, tepláren a spaloven městského odpadu. To dokazuje i komerční úspěch dosažený v loňském roce, kdy se podařilo firmě Doosan Škoda Power uzavřít kontrakt na dodávky pro zařízení strojovny elektrárny Amagerværket.“ 

Vlastní vzájemné prezentace české i dánské strany se těšily oboustrannému zájmu přítomných, o čemž svědčila i intenzivní diskuze v průběhu matchmakingových jednáních, které navázaly na úvodní prezentace. Dánská firma DONG ENERGY A/S projevila zájem především o dodávky parních turbín, generátorů, pásových dopravníků, skladovacích sil, ohříváků, systémů vysokotlakého potrubí, atd. Po skončení jednání následovala v odpoledních hodinách prohlídka unikátní dánské elektrárny Avedøre o výkonu 800 MW, která se nachází na jižním okraji dánského hlavního města. 

Dle vyjádření účastníků se cíl projektu podařilo zcela naplnit a české firmy získaly unikátní příležitost setkání, v rámci kterého se seznámily nejen s procesy výběrového řízení, ale též konkrétně jednaly o možnostech budoucí spolupráce.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kodani (Dánsko). Autor: Miroslav Čančík, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek