Jednání na úřadech mohou být pomalejší. Státní zaměstnanci v Indonésii půjdou během měsíce Ramadánu domů dříve

2. 6. 2017

  • Země: ID - Indonésie
  • Datum zveřejnění: 01.06.2017

Singapur_378964033-web.jpgVládní úřady v celé zemi zkracují svoji pracovní dobu tak, aby se zaměstnanci mohli vrátit domů dříve během postního měsíce Ramadánu, jež začal v sobotu 27.5. a potrvá do 24.6.

Tato praxe je v Indonésii již několik let a dochází ke změně úředních hodin ve státních úřadech a institucích. 

Minulý týden vydaný oběžník ze strany ministra Asmana Abnurora (Ministry of Administrative and Bureaucratic Reform) uvádí, že v průběhu měsíce Ramadánu budou pobočky úřadu ve dnech pondělí až čtvrtek otevřeny od 8:00 do 15:00 a v pátek od 8:00 do 15:30. Mezi tyto úřady patří instituce veřejné a státní správy, úřady armádních složek a policie.

Ministr Asman také řekl, že zaměstnanci potřebují být spolu s rodinou na pravidelné večeři, která každý den ukončuje půst. Obvykle jsou státní úřady během Ramadánu v celé zemi otevřené od 8 do 16 hodin. Nicméně se podnikatelům doporučuje dopředu ověřit aktuální změny, které se mohou dle měst či provincií lišit. 

Například v Jakartě bude pracovní doba u úřadů městské správy od pondělí do čtvrtka od 7:00 do 14:00 hodin. V pátek bude pracovní doba také kratší od 7:00 do 14:30.

Pokud jde o soukromé podniky během Ramadánu, jejich pracovní dobu vláda nereguluje a je obecně od 7:30 do 16:30. Nicméně zejména menší firmy následují trend kratší pracovní doby. Stejně tak je potřeba někdy změnit časy schůzek, které jsou jednak méně frekventované a je jich méně během dne, kdy probíhá půst. Podnikatelům se může i stát, že důležitá schůzka bude odložena až po ukončení postního měsíce.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Jakart, Indonésie

Zdroj: Global Indonesia Voice, Tribunnews.com, GIV news

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: