JETRO - japonská vládní agentura na podporu obchodu a investic

20. 8. 2003 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

JETRO (Japan External TRade Organization) je japonská vládní agentura na podporu obchodu a investic. Byla založena již v r. 1958 a postupem času se její role měnily, nicméně dnes má čtyři hlavní úkoly: podporu zahraničních investic do Japonska, podporu japonských investic v zahraničí, a podporu obchodu v obou směrech, tj. jak importu tak exportu. JETRO je tedy schopno pomáhat i českým exportérům do Japonska.

JETRO (Japan External Trade Organization) je japonská vládní agentura na podporu obchodu a investic. Byla založena již v r. 1958 a postupem času se její role měnily, nicméně dnes má čtyři hlavní úkoly: podporu zahraničních investic do Japonska, podporu japonských investic v zahraničí, a podporu obchodu v obou směrech, tj. jak importu tak exportu. JETRO je tedy schopno pomoci i českým exportérům do Japonska.

JETRO má kanceláře v Tokiu a Osace a dále 36 lokálních kanceláří ve většině japonských prefektur. V zahraničí má JETRO 80 kanceláří v 60 zemích.

JETRO má širokou škálu aktivit a poskytuje velké množství služeb. Patří mezi ně například:

  • vydávání katalogu japonských obchodních firem "Japan Trade Directory"
  • na internetu založený program na vyhledávání obchodních partnerů (TTPP - Trade Tie-up Promotion Program) - vydávání marketingových komoditních studií o japonském trhu (dosud celkem 64 studií)
  • vydávání publikací o standardech a regulačních opatřeních
  • provozování středisek na podporu obchodu - Business Support Centers (BSC), kde mohou zahraniční firmy bezplatně využívat na dobu až 3 měsíců vybavenou kancelář a další služby
  • zařazování zahraničních (tj. i českých) společností do Obchodního bulletinu a do Databáze potenciálních vývozců do Japonska na základě vyplnění dotazníku Trade Inquiry (je k dispozici i v pražské pobočce JETRA)
  • pořádání různých obchodních misí, výstav, exkurzí apod. převážně za účelem rozšíření spolupráce japonských investorů s místními subdodavateli.

Všechny informace o JETRO, jeho aktivitách a službách, včetně plného textu marketingových studií a některých dalších publikací, stejně jako vstup do programu TTPP lze získat na webových stránkách organizace (www.jetro.go.jp) nebo přímo v kanceláři JETRO Praha.

Kontakt na centrálu v Tokiu

Japan External Trade Organization (JETRO)

2-2-5 Toranomon
Minato-ku
Tokyo 105-8466
Internet: www.jetro.go.jp

Pražská pobočka

JETRO Praha ( Japonská organizace zahraničního obchodu )
Na příkopě 1096/19
117 19 Praha 1
tel: 224 814 971
fax:224 813 978

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek