Již třetí úspěšné setkání podnikatelů v CzechTrade Sydney

7. 10. 2015

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 05.10.2015

Ilustrační obrázekKancelář CzechTrade Sydney minulý čtvrtek 1. října uspořádala třetí neformální setkání podnikatelů.

Více než 30 hostů se zúčastnilo této již tradiční akce, která byla podpořena konzulátem ČR v Sydney, konkrétně Michaelou Jeřábkovou, nedávno jmenovanou vedoucí obchodního úseku konzulátu České republiky v Sydney a Michalem Kozarem, prezidentem Českoaustralské obchodní komory. Ti představili své aktivity a předali cenné informace ve vztahu k obchodu mezi ČR a Austrálií.
Většina účastníků byla tvořena zájemci o dovoz z ČR nebo podnikatelé, kteří už s dovozem českých výrobků nebo služeb do Austrálie začali. Vojtěch Helikar, vedoucí CzechTrade kanceláře v Sydney přivítal hosty a představil aktivity CzechTrade v Sydney, příležitosti a možnosti podpory pro podnikatele a poukázal na možná úskalí importu.

Na semináři se rovněž prezentovaly dvě nové importní australské společnosti. Zástupci Kitl Australia, kteří ochotně sdíleli své zkušenosti s importem zdravotních sirupů, stejně jako společnost Happy Go Ducky, dovozce tradičních dřevěných, cínových a pletených českých hraček. Zástupci firem hovořili o prvních dojmech, zkušenostech, bariérách a překážkách, kterým museli na začátku čelit. Se zaujetím odpovídali na dotazy týkající se oblasti marketingu, získávání první klientely, cenotvroby či logistiky.

Téměř tříhodinová akce se konala ve velmi přátelské atmosféře a všichni účastníci si seminář chválili. Setkání bylo vhodnou příležitostí k vytvoření nových kotnaktů a také k rozšení si informací o možnostech dovozu českých produktů do Austrálie. Organizátoři by touto cestou rádi poděkovali oběma českým firmám za sdílení cenných informací a zkušeností s cílem pomoci ostatním v rámci podnikatelských nápadů.

 

Zdroj: zahraniční kancelář CzechTrade v Sydney.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: