John Deere investuje v Brazílii 80 miliónů BRL do továrny na traktory

9. 6. 2016

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 09.06.2016
  • Zdroj: CIMM

ilustrační obrázekAmerický výrobce traktorů se rozhodl investovat 80 miliónů BRL do zahájení výroby traktorů, které jsou doposud do Brazílie dováženy. Projekt rozšíří továrnu v Indaiatube ve státě Sao Paulo o 3000 metrů čtverečních. Do roku 2018 by tak na trh měly začít proudit lokálně vyrobené modely 700J, 750J a 850J. Vozidla jsou využívány ve stavebnictví, v těžebním průmyslu a v zemědělství.

Spolu s rozšířením výroby přibude také 50 nových zaměstnanců. Dalších 200 zaměstnanců získá práci nepřímo.

Dle vyjádření společnosti se jedná o investici s dlouhodobým horizontem. Lokální výroba umožní začlenění traktorů do národních programů financování strojů a jejich export v rámci Jižní Ameriky. Společnost tak jde vstříc potřebám klientů, kteří uvítají možnost produktů na míru, pružné dodávky a získání úvěru na koupi.

Továrna v Indaiatuba byla postavena před dvěma lety ve spolupráci se společností Hitachi Construction. Výstavba si vyžádala 180 miliónů USD, z nichž John Deere vynaložil 124. Další továrny společnosti v Brazílii: https://www.deere.com.br/pt_BR/our_company/about_us/john_deere_in_brazil/john_deere_in_brazil.page

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Brazílii.

Tisknout Vaše hodnocení: