Kanada - Projekt ekonomické diplomacie - účast na Global Petroleum Show 2016

13. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Velvyslanectví ČR v Ottawě ve spolupráci s agenturou pro CzechTrade Calgary zorganizovalo v rámci Projektů ekonomické diplomacie letošní účast ČR a českých firem na mezinárodním petrochemickém veletrhu a veletrhu důlní techniky „Global Petroleum Show 2016“.

Calgary je kanadským centrem ropného průmyslu. Alberta má třetí největší zásoby ropy na světě (po Saúdské Arábii a Venezuele), ve světě ropného průmyslu má významné postavení jako centrum vývoje nejmodernějších technologií. Z toho důvodu je veletrh navštěvován zástupci významných firem z celého světa.

Veletrh se konal ve Stampede Park v Calgary v provincii Alberta ve dnech 7.6. – 9.6.2016. Letos se ho zúčastnilo na 1400 vystavovatelů z celého světa, což je méně, než v minulých letech. Současný vliv poklesu ropy má na sektor i na ekonomiku provincie velký vliv. Existují však možnosti nových inovativních řešení při dodávkách technologií a výrobků pro kanadský petrochemický průmysl.

Veletrhu se aktivně účastnily české firmy: H. Bloch, a. s. Brno, která podniká v oblasti průmyslových olejů a maziv, společnost MAS, a. s. Dolní Benešov, přední český výrobce armatur. Katalogovou formou byly zastoupeny firmy Noen, a. .s Praha, designér velkorýpadel a technologií dobývání (BWE KR400Nk a PV400Np), Control System,, Inc. (výrobce technologií pro důlní a těžební průmysl a dopravní infrastrukturu) a firma RS Dynamics, s.r.o. Hospodářská komora Brno byla zastoupena členem představenstva komory Vladimírem Jadrníčkem z firmy H. Bloch.

V. Jadrníček rovněž v rámci  veletržních seminářů "Heavy Oil Theater" dne 8.6. zájemcům na příkladu nalezišť v provincii Alberta prezentoval geofyzikální metody a technologie softwarového vyhledávání nalezišť ropy a zemního plynu.

Za MZV ČR se veletrhu účastnil zástupce odboru ekonomické diplomacie MZV ČR Marek Svoboda.

Josef Dvořáček, Velvyslanectví České republiky v Kanadě

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek