Účast ČR na kanadském veletrhu cestovního ruchu Travel & Vacation Show 2017 v Ottawě

4. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Účast ČR na kanadském veletrhu cestovního ruchu Travel & Vacation Show 2017 v Ottawě Velvyslanectví ČR v Ottawě ve spolupráci s newyorskou pobočkou agentury CzechTourism úspěšně představili ČR jako atraktivní turistickou destinaci na prestižním mezinárodním turistickém veletrhu Travel & Vacation Show v Ottawě. Veletrh, který se ve dnech 24. až 26. března 2017 uskutečnil v prostorách ottawského Shaw Centre, patří mezi nejvýznamnější akce podobného druhu, jež se v Kanadě konají.

Velmi úspěšná společná akce byla financována z rozpočtu Ministerstva zahraničních věcí ČR na podporu projektů ekonomické diplomacie (PROPED). Díky účasti na veletrhu se podařilo oslovit velké množství kanadských cestovatelů, kteří o ČR projevují značný zájem.

Největší zájem byl tradičně o návštěvu Prahy, která je pro kanadské turisty nejznámější a nejvyhledávanější českou turistickou destinací, mnoho dotazů však bylo směřováno i na možnost návštěvy atraktivních lokalit mimo hlavní město. Kanadští návštěvníci se navíc zajímají o architekturu, historické památky, lázeňské pobyty, a méně typické možnosti vyžití jako pobyty na horách a specializovaná incomingová turistika (golf a další sporty).

Večer dne 24. března 2017 se v prostorách velvyslanectví konal hosty velice dobře hodnocený gastronomický společenský podnik, jehož se zúčastnilo přes 50 kanadských turistických operátorů, zástupců turistických agentur a představitelů významných ottawských médií. Na večerní recepci ředitelka newyorské pobočky agentury CzechTourism Michaela Claudino představila ČR jako velmi žádanou a perspektivní turistickou destinaci. Krátkou prezentaci měla také Patricie Irlveková, zastupující hotel Danubis v Mariánských Lázních.

Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 200 vystavovatelů a navštívilo ho přes 19 tis. návštěvníků. Vzhledem k jeho výhodnému umístění se navíc velké množství účastníků veletrhu zastavilo právě u českého stánku. Hojné účasti se těšila i dvacetiminutová prezentace „The Best of the Czech Republic“, která se konala v rámci letošních konferencí v neděli 26. března.

V populárním kanadském deníku The Globe and Mail byl dne 23.3.2017 před zahájením veletrhu publikován rozsáhlý článek „Discovering the Czech Republic’s Lesser-Known Charms“.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ottawě (Kanada). Autor: Josef Dvořáček, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek