Kanadský dolar stoupá po květnovém poklesu nezaměstnanosti.

14. 6. 2016

  • Země: Kanada
  • Datum zveřejnění: 14.06.2016

Kanadský dolar vzrostl na téměř jedno měsíční maximum poté, co se objevila zpráva, že květnové zvýšení zaměstnanosti bylo vyšší, než se předpokládalo. Měna vymazá ztráty poté, co míra nezaměstnanosti Kanady klesla na nejnižší úroveň od července minulého měsíce u lidí vedených jako pracovníků na plný pracovní úvazek. Kanadské společnosti zvýšily počet pracovních mist o 13 800, ve srovnání s prognózou 1800 pracovních mist.

ilustrační obrázekMíra nezaměstnanosti klesla na 6,9 procenta z 7,1 procenta. "Dobrá zpráva je to, co je ve skutečnosti katalyzátorem pro dnešní tah," řekl Bipan Rai, výkonný ředitel deviz a makro strategie z kanadské Imperial Bank of Commerce v Torontu. "Ve druhém čtvrtletí bude kanadská ekonomika pomalejší a měli bychom mít stále nižšší kanadský dolar do začátku příštího čtvrtletí."

Kanadský dolar spoupl v tomto roce o 9 procent, druhý nejlepší výsledek po jenu z tzv. Group-of-10, protože cena ropy se zvýššila  na $ 50 za barel. Kanadský dolar byl nejvýkonnější mezi rozvinutými měnami až do začátku května, kdy data ukázala, že se obchodní deficit Kanady prohloubil. Hedgeové fondy a další velcí spekulanti začali sázet ve prospěch kanadského dolaru v dubnu, čímž skončilo jeho nejdelší trvalé medvědí období od roku 2001.  Podle prognóz sestavených Bloombergem, kanadský dolar oslabí na C $ 1,30 ke konci tohoto roku.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Calgary.

Tisknout Vaše hodnocení: