Karlovarský kraj: O krajské inovační vouchery byl opět velký zájem

13. 1. 2016 | Zdroj: Krajský úřad

motiv článku - Karlovarský kraj: O krajské inovační vouchery byl opět velký zájem Karlovarský kraj stejně jako vloni podpoří regionální firmy, které spolupracují s výzkumnými organizacemi. O inovační vouchery zažádalo 24 firem, což je zase o něco více než v předchozích letech. Celková hodnota podaných projektů dosahuje téměř 4 milionů korun.

Dotační titul Karlovarského kraje využívají firmy na financování inovačních projektů, které jim pomáhají zlepšit konkurenceschopnost a případně i vytvořit nová pracovní místa. Jen v letošním roce si mezi sebou rozdělí téměř 2 miliony korun.

„Trvalý zájem o inovační vouchery ukazuje, že v regionu je řada malých a středních firem, které se inovacím věnují a snaží se růst a zlepšovat svoji pozici na tuzemských i zahraničních trzích. Podpora spolupráce podniků s vysokými školami a výzkumníky tak přispívá ke zlepšení ekonomiky kraje,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

O inovační vouchery projevily zájem firmy z různých oborů, jako je tradiční výroba stavebních hmot, cestovní ruch, služby a elektrotechnika, ale nově také potravinářství a textilní průmysl. Opakovaně žádají firmy z oboru využití druhotných surovin, elektrotechniky a strojírenství. Každý žadatel může získat příspěvek až ve výši 170 tisíc korun.

Hodnocení projektů bude ukončeno v březnu, přičemž Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém dubnovém zasedání schválí výsledný seznam podpořených firem. Úspěšní žadatelé projekty realizují vždy od května do října, v listopadu pak probíhá vyúčtování poskytnutých finančních prostředků.

„Zástupci podnikatelů si chválí poměrně jednoduché podání žádosti a malou administrativní zátěž při dokončování projektů,“ doplnil Vlastimil Veselý, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání, která zajišťuje rozdělování inovačních voucherů.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek