Karlovarský kraj rozdělí peníze na inovační vouchery

15. 3. 2016 | Zdroj: Krajský úřad

motiv článku - Karlovarský kraj rozdělí peníze na inovační vouchery Karlovarský kraj stejně jako vloni i letos podpoří regionální firmy, které spolupracují s vysokými školami a výzkumnými organizacemi. Do veřejné soutěže o inovační vouchery se přihlásilo 24 podnikatelských subjektů. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, podporu nakonec získá 13 z nich.

„Letos mezi žadatele o dotace rozdělíme celkem 2 miliony 51 tisíc korun. Kromě toho, že prostřednictvím příspěvků pomáháme zlepšovat konkurenceschopnost místních firem, zároveň získáváme důležité informace o tom, jaké mají potřeby v oblasti výzkumu, vývoje a inovací,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Každý z žadatelů mohl získat příspěvek ve výši až 170 tisíc korun. Novinkou letošního kola veřejné soutěže bylo rozdělení projektů do dvou skupin, a sice podle oboru podnikání. První tvořili žadatelé, kteří se věnují výrobě, druhou pak ti, co jsou zaměřeni na služby. „Karlovarský kraj se tímto snaží podporovat i podnikatele ze služeb, kteří tvoří klíčovou část ekonomiky regionu,“ upřesnil hejtman.

O inovační vouchery projevily zájem firmy z různých oborů, jako je tradiční výroba stavebních hmot, cestovní ruch, služby a elektrotechnika, ale také nově potravinářství a textilní průmysl. Opakovaně se přihlašovaly společnosti, které podnikají v oblasti využití druhotných surovin či strojírenství.  „Z 24 došlých žádostí jich 5 nevyhovělo podmínkám veřejné soutěže. Zbývajících 19 pak bylo hodnoceno podle pravidel dotačního titulu,“ dodal k výběru projektů hejtman.

Redakčně upravená tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek