Katovice, klíčové hospodářské centrum, sídlo druhé kanceláře CzechTrade

25. 11. 2014 | Zdroj: Economia, a. s.

Zahraniční kancelář v Katovicích byla zřízena začátkem roku jako druhá kancelář agentury CzechTrade v Polsku. Jejím cílem je podpora českých firem především na jihu země.

Letos zorganizovala například účast tuzemských podniků na veletrhu Biznes Expo a na III. mezinárodním veletrhu zdvihací techniky Euro Lift 2014 v Kielcích. V současné době připravuje misi českých firem z oblasti energetiky do Katovic, pro příští rok pak účast na veletrzích Autostrada 2015 v Kielcích a Energetab 2015 ve městě Bielsko-Biala.

Průmyslově vyspělé Katovice jsou pro spolupráci Česka s Polskem zásadní především v oborech spojených se strojírenstvím a strojní technikou. Zájem je také o výrobní spolupráci a transfery technologií. Perspektivní jsou i veřejné zakázky v hornictví, dopravě, ekologii, vodním hospodářství, energetice a těžkém strojírenství, dále také spolupráce na třetích trzích v oblasti projektů na klíč.

Katovice jsou hlavním městem Slezského vojvodství, které je druhým nejvýznamnějším polským hospodářským centrem, největší průmyslovou oblastí v Polsku a jednou z největších v Evropě. Regionu dominuje těžký průmysl a energetika (zhruba 20 % polské produkce).

Hornictví a hutnictví prošly v posledních letech hlubokou restrukturalizací. Změnami prošla i oblast energetiky. Rozvíjí se zde celá řada odvětví, třeba strojírenství, IT, automobilový a potravinářský průmysl a podle polské agentury pro podporu zahraničních investic PAIiIZ také BPO (business process outsourcing), turistika, ekologie a obnovitelné zdroje energie. Pro český export jsou vzhledem k poloze zajímavá také vojvodství Opolské a Dolnoslezské.

CzechTrade Katowice
Vedoucí kanceláře: Magdalena Holeksová 
Tel.: +48 323 511 180
Mobil: +420 606 338 916
E-mail: magdalena.holeksova@czechtrade.cz
Web: hwww.czechtrade.pl

Převzato z časopisu Český exportér, vydávaného vydavatelstvím Economia, a.s. ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CzechTrade. Autorka: Magdalena Holeksová, ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade v Katovicích.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek