Kogas vybuduje nový závod na výrobu zkapalněného zemního plynu

12. 7. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 10.07.2016
  • Zdroj: El Financiero

Korejská společnost Kogas vybuduje na mexickém Yucatánu nový závod na výrobu zkapalněného zemního plynu. Projekt si vyžádá investici 1,5 miliardy dolarů.

ilustrační obrázekPrvní závod na výrobu zkapalněného zemního plynu vyroste na mexickém poloostrově Yucatán. Z informací, které zveřejnila Mexická komora zpracovatelského průmyslu (Cámara Nacional de la Industria de la Transformación – Canacintra) vyplývá, že závod uspokojí poptávku nejen zákazníků na Yucatánu, ale i v sousedních státech Campeche a Quintana Roo.

Hlavním odběratelem závodu s denní kapacitou 300 milionů kubických stop bude mexická státní společnost CFE. Ta na výrobu elektrické energie v zóně spotřebuje téměř 285 milionů kubických stop denně. Kogas dále uspokojí poptávku 14 velkých výrobních závodů, mezi nimiž figurují výrobci kartonu, plastů nebo například výrobce piva Grupo Modelo.

Prezident komory Canacintra Can Martín  zdůraznil důležitý přínos závodu pro průmyslové podniky v regionu, které budou muset v blízké budoucnosti plnit požadavek na využívání čisté energie.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraninčí kanceláře CzechTrade v Mexiku.

Tisknout Vaše hodnocení: