Kolik Illinoiské firmy platí na daních

13. 6. 2016

  • Země: Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 27.05.2016

Podle nové zprávy Anderson Economic Group (společnost poskytující objektivní hospodářské analýzy pro soukromé, veřejné a vládní sektory) Illinoiské daně z podnikání zůstávají mírně nad průměrem, i když se státní zákonodárci snaží o jejich velké zvýšení.

ilustrační obrázekZpráva také uvádí, že společnosti v IL zaplatily v r. 2014 do státních a místních daní 10.3 procent svého provozního přebytku nebo hrubých zisků. To je pokles 10.6 procent oproti r. 2013 s tím, že 32. pořadí celkového obchodního daňového zatížení státu IL zůstalo nezměněné. Na prvním místě je stát Oregon.

Celkově lze říci, že firmy ve státě Illinois zaplatily 29.9 miliard amerických dolarů na daních, včetně odvodů na majetku, palivo, daní z prodeje, podporu v nezaměstnanosti a daních z příjmu právnických osob. To znamená, že IL je pátý z padesáti států a Districtu Columbie i před mnohem většími státy jako je Kalifornie, Texas a New York.

Před IL se drží stát Connecticut a za ním na 33. místě Minnesota. Na Středozápadě, státy Iowa, Indiana, Missouri, Ohio a Michigan mají lehčí daňové zatížení pro podniky než IL, obvykle mezi 7 až 8 procenty ve srovnání s IL s 10.3 procenty. Minnesota a Wisconsin jsou o něco vyšší.

V podílu státních a místních daní, které pochází z podnikání je IL přímo uprostřed s 40.7 procenty příjmů z podnikání (24. nejvyšší z 50 států a D.C).

Tato zpráva ještě není zdaleka u konce, tak jak se bude pokračovat v jednáních ve Springfieldu v souvislosti s možným zvýšením daně z příjmu státu a prohloubení daně z prodeje k pokrytí více služeb, se bude doplňovat.

Zdroj: Crain’s Chicago Business

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Chicagu

 

 

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: