Kolik stojí pracovní síla v Itálii

19. 3. 2013

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 19.03.2013
  • Zdroj: Il Sole 24 Ore

ilustrační obrázekVezměte si stavebního dělníka, který je zaměstnán ve společnosti s více než 15 zaměstnanci. Dělník je přijat na dobu určitou s minimální denní mzdou ve výši 47,07 euro. Za mzdou Italů se skrývá dlouhý seznam dalších nákladů, například sazba sociálního pojistného (INPS), která je na rok 2013 stanovena na 46,47 %. Jinými slovy to znamená, že každý podnik/podnikatel, zaměstnávající pracovníka s minimální denní mzdou bude muset zaplatit 22 euro: 15 euro jde na penzijní fond, 3 eura do integrační pokladny a cca 2 eura do kasy nemocenských dávek. K těmto příspěvkům musí ještě zaměstnavatel přičíst Aspi 1,4 % (sociální pojištění zaměstnanosti), která se hradí v případě zaměstnanců na dobu neurčitou. Zaměstnavatel se tak pomalými krůčky dostane na celkovou částku odvodů za zaměstnance, která se rovná jeden a půl násobku denního platu dělníka. Zaměstnanec odvede 9,49 % povinných odvodů, zaměstnavatel ten zbytek.

Stavební sektor se „chlubí“ nejvyšším zdaněním, ale odvody týkající se zaměstnanců v průmyslu, nejsou o mnoho nižší. V případě zaměstnance (doba určitá) ve společnosti s více než 50 zaměstnanci a minimální denní mzdou dosahuje zdanění 43 % (příspěvek zaměstnance činí 9,49 %).

V případě obchodu jsou odvody za zaměstnance, které hradí zaměstnavatel, o něco nižší (39,57 %, z toho 9,19 % hradí zaměstnanec), ale v případě podniku nad 50 zaměstnanců jsou odvody vypočítány na 40,77 %.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Miláně. 

Tisknout Vaše hodnocení: