Komora SNS pořádá podnikatelskou misi do Vladivostoku

12. 4. 2018 | Zdroj: Obchodní komora

Více než tři roky hledala Komora SNS co nejvhodnější formu pro organizaci podnikatelské mise na ruský dálný východ – do Vladivostoku a Primorského kraje. Nyní našla vhodného partnera, který je schopen a ochoten nám na místě pomoci se zajištěním a realizací programu.

„Po zvážení řady okolností, včetně lokální specifiky počasí, jsme se rozhodli realizovat misi do Vladivostoku ve dnech 3. až 9. června 2018," říká František Masopust, předseda představenstva a generální manažer Komora SNS. Letecké spojení mezi Moskvou a Vladivostokem je podle něj sice relativně časté, ale i tak je třeba rezervovat místa a vykupovat letenky se značným předstihem. Nehledě na skutečnosti, že se s blížícím termínem letu cena letenky výrazně zvyšuje, za posledních 10 dnů vzrostla cena o 2000 korun na současných téměř 27 000 korun. Obdobný předstih je třeba mít při rezervaci ubytování.

Zájem podnikatelů ze západoevropských zemí o Primorský kraj začíná v poslední době značně stoupat, nehledě na jihokorejské a japonské aktivity v prostoru, a proto by bylo vhodné opět nezaspat. „A že má tento region co nabídnout, o tom snad nemůže být pochyb bez ohledu na jeho geografickou polohu a hlavně vzdálenost od České republiky. Jen pro informaci připojuji  materiál o investičních možnostech v tomto regionu," dodává František Masopust.

Otazníky zatím visí nad oficiálním doprovodem akce.  „Zatím Vám nemohu slíbit, že s námi poletí někdo  z moskevského velvyslanectví, nebo dokonce z ministerských představitelů z Prahy. Nelžu ale, když řeknu, že budoucího velvyslance ČR v Moskvě (pokud se podaří jej do úřadu usadit) tato cesta velmi zajímá a osobně náš záměr podporuje," doplňuje František Masopust.

Komora tak nabízí zájemcům možnost osobně si ověřit, na kolik může být ruský dálný východ pro jejich business zajímavý.  „Prosím, dodržte termín uzávěrky přihlášek (27. duben 2018) a zašlete  přihlášku, spolu s  firemním profilem, na tradiční adresu trushko@komora.cz  co nejdříve. Těšíme se na Vás a věříme, že pro Vás bude tato nabídka zajímavá ( předběžný program mise)," uzavírá František Masopust.

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek