Konference Assinform: Digitální agenda Itálie

11. 6. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 06.06.2012
  • Zdroj: assinform

Ve středu 13. června 2012 bude představena v Miláně, v auditoriu Assolombarda na Via Pantano, výroční zpráva sektoru informatiky, kterou každoročně zpracovává Italská národní asociace informatiky. Jedná se o 43. vydání, které se zaměřuje na poslední trendy italského trhu informační a komunikační techniky, předvídá vývoj sektoru a hodnotí jeho poslední výsledky. 

Novinkou je zahrnutí nové klasifikace, která obsahuje i Global Digital Market. Dle Assinform se tak rozšiřuje místní cílový trh na téměř 70 miliard euro (tedy o 11 miliard více). Místní trh se přesouvá blíže k nové obchodní oblasti: vše co je přístupné ze sítě, tj. od služeb pro občany přes SW nástroje a aplikace k tvorbě, produkci, prodeji a nákupu. Dle předpovědi Assinform bude váha nových příležitostí na trhu ICT konzistentnější a napomůže oživení a nastartování firem z tohoto sektoru.

Konference se zaměří na: "Digitální agenda Itálie" a představí všechna opatření, která chce vláda do června přijmout. Bude se jednat především o oživení ICT sektoru prostřednictvím rozšiřování internetu po celém teritoriu, zavedení příznivých podmínek pro e-commerce, zrychlení postupů e-Government, rozvoj digitálních dovedností, podpora výzkumu a vývoje v oblasti ICT v Itálii, větší interakce se smart communities, etc.

Program konference je k dispozici na: http://www.assinform.it/aree_sx/informazioni/eventi/programma_convegno2012.htm

Konferenci bude možné sledovat online (videostreaming) na: www.assinform.it.

Účast na konferenci je zdarma, je ale třeba se zaregistrovat: segreteria@assinform.it

Zpracovala ředitelka kanceláře CzechTrade Milán.

Tisknout Vaše hodnocení: