Konference Central European Day 2015 v Bangkoku

24. 3. 2015

  • Země: Thajsko
  • Datum zveřejnění: 17.03.2015

ilustrační obrázekV úterý 17.3.2015 se v Bangkoku konala jednodenní konference s názvem "Central European Day 2015", organizovaná thajským Ministerstvem obchodu. Akce se těšila velké pozornosti thajského firemního sektoru zejména z řad malých a středních podniků a přilákala široký okruh zájemců.

Konference se zúčastnili zástupci velvyslanectví členských států Visegrádské skupiny (V4) v Bangkoku. Česká republika měla na akci silné zastoupení, s prezentací vystoupili velvyslanec ČR v Thajském království Vítězslav Grepl, vedoucí obchodně ekonomického úseku Jan Špiler a vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku Jan Lembas.

Během dopolední části programu měly jednotlivé státy V4 prostor pro prezentaci vlastních zemí se zaměřením na politické, kulturní a ekonomické/investiční aspekty. Odpolední program byl vyhrazen prezentacím vedoucích obchodních a ekonomických úseků velvyslanectví Thajského království v zemích V4. Až do pozdních odpoledních hodin se pak protáhla část určená pro individuální konzultace thajských zástupců firem s thajskými obchodními rady a zástupci velvyslanectví zemí V4 v Bangkoku. Za českou stranu se těchto konzultací zúčastnili Jan Špiler i Jan Lembas. Přestože se většina thajských účastníků zajímala především o podnikání v České republice, některé ze zúčastněných firem by se mohly stát místními partnery pro české vývozce.

Akce byla hodnocena jako velmi úspěšná, z thajského firemního sektoru se zúčastnilo přes 200 zástupců. Konference potvrdila zájem thajských firem o region V4 (a obecně celý region střední Evropy) jak z hlediska obchodních příležitostí, tak investičního potenciálu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku.

Tisknout Vaše hodnocení: