Konference českých a estonských firem působících ve zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu

6. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Konference českých a estonských firem působících ve zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu V rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie se v Tallinnu ve dnech 30. a 31. května 2017 uskutečnilo setkání českých a estonských firem a institucí působících ve zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu. Cílem konference bylo propojit konkrétní firmy a usnadnit výzkumnou a obchodní spolupráci mezi subjekty působícími v této oblasti.

Dne 30. května 2017 se rovněž uskutečnila návštěva Tallinnského vědeckého parku Tehnopol.

Velvyslankyně ČR v Estonsku G. Tománková - oficiální zahájení konference

Velvyslankyně ČR v Estonsku G. Tománková, oficiální zahájení konference

Konference konaná dne 31. května 2017 v Tallinnu se uskutečnila pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR a byla organizována v úzké spolupráci s MUDr. Petrem Jandou, předsedou sdružení ACRO-CZ a jednatelem firmy Prague Clinical Services. Hlavním cílem setkání bylo propojit konkrétní firmy a posílit výzkumnou a obchodní spolupráci mezi českými a estonskými subjekty působícími ve zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu.

Celou akci zahájila velvyslankyně ČR v Estonsku Gabriela Tománková, která mj. uvedla, že „konference je vynikající příležitostí k navázání nových kontaktů, výměně zkušeností a nastartování nových forem spolupráce“. Hlavními řečníky byly zástupkyně státních regulačních úřadů, které publikum seznámily s náplní práce jednotlivých úřadů a aktuální situací v obou zemích týkající se právního rámce, registrace a distribuce léčiv a zdravotnických prostředků, či klinického hodnocení léčiv.

Za českou stranu vystoupila zástupkyně ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv paní Irena Storová, za estonskou stranu pak zástupkyně generálního ředitele „Estonian Agency of Medicine“ Katrin Kiisk a za „Health Board“, pod který spadá oblast zdravotnických prostředků, paní Kadri Tõnisson.

Po úvodním bloku následovaly prezentace zástupců jednotlivých českých a estonských firem a institucí s informacemi o oblastech jejich práce, zaměření a možnostech další spolupráce s ostatními společnostmi. Veškeré prezentace se těšily velkému zájmu všech přítomných. Přestávky mezi jednotlivými částmi programu i oficiální networkingová večeře byly využity k diskusím a navazování kontaktů mezi jednotlivými účastníky.

Za estonskou stranu se tallinnské konference zúčastnili zástupci následujících firem a institucí: Tallinna Farmaatsiatehase AS, Mediq Eesti OÜ, Quretec OÜ, EGeen AS, Tehnopol AS, Semetron AS, GPE Globalpharma OÜ, Competence Centre on Health Technologies, Estonian Connected Health Cluster, University of Tartu, Tallinn University of Technology. Českou stranu pak reprezentovali zástupci firem a asociací ACRO-CZ, Prague Clinical Services, s.r.o., ELLA-CS, s.r.o., Neofyt, s.r.o., CompuGroup Medical Česká republika, s.r.o., Bandage, s.r.o. či, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade se sídlem v Rize. Konference měla i jednoho lotyšského účastníka, a to firmu AO Olainfarm.

Součástí celé akce byla dne 30. května 2017 rovněž návštěva českých účastníků v Tallinnském vědeckém parku Tehnopol, kde je přivítala biotechnologická manažerka Connected Health Clusteru paní Maarika Merirand.

Tato konference navázala na úspěšné setkání českých a estonských firem působících v oblasti biomedicíny a biotechnologií, které se uskutečnilo v loňském roce v Brně. Velvyslanectví České republiky v Estonsku bude i nadále nápomocno při navazování vzájemné spolupráce mezi Českou republikou a Estonskem v oblasti zdravotnictví.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tallinnu (Estonsko). Autorka: Ing. Alena Teznerová, zástupkyně velvyslankyně.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek