Konference k novým obchodním příležitostem na stavebních projektech v Dánsku

31. 8. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Dne 4. října 2017 proběhne v dánské Kodani konference pro oblast stavebnictví zaměřená na podporu spolupráce se zahraničními firmami na významných dánských investičních projektech v oblasti dopravy, zdravotnictví a výzkumu.

Konference je unikátní možností pro české firmy představit se v regionu Dánska a jižního Švédska a navázat důležitá partnerství pro realizaci zakázek, jejichž objem během příštích 10 let dosáhne až 35 miliard EUR. Aktuální informace k jednotlivým projektům budou na konferenci prezentovat hlavní investoři a vrcholní představitelé investičních agentur.

Konference s názvem Construction Conference 2017 je pořádána největším dánským sdružením stavebních společností Building Network ve spolupráci s kodaňskou agenturou Copenhagen Capacity zaměřenou na podporu investičních projektů v hlavním městě Kodani, a organizací na podporu zahraničních investic dánského Ministerstva zahraničních věcí, Invest in Denmark. Kromě uvedených dánských společností spolupracují na organizaci konference také zahraniční obchodní komory a některá velvyslanectví. Cílem konference je představit klíčové investiční záměry rozšiřování kapacit v oblasti infrastruktury, rozvoje měst, výstavby nových zdravotnických zařízení a výstavby prostorových kapacit pro výzkum.

Dánské a švédské společnosti hledají prostřednictvím konference zkušené a etablované partnery zajišťující standardní i specializované stavební práce při realizaci plánovaných významných projektů. Konference je ale obecně otevřená také dodavatelům a subdodavatelům stavebního průmyslu, kteří hledají možnost rozšířit své obchodní aktivity do Skandinávie.

Účastníci budou mít možnost jednat nejen s představiteli největších dánských a švédských developerských projektů v oblasti dopravy či zdravotnických zařízení, ale prostřednictvím organizovaných networkingových aktivit bude účastníkům umožněno představit se také nejvýznamnějším investorům z veřejného i soukromého sektoru.

Na konferenci budou mimo jiné zastoupeny investoři projektu výstavby rychlodrážní tramvajové sítě pro hlavní město Kodaň v hodnotě 600 mil. EUR, projektu nemocnice v severním Sjaellandu v hodnotě 610 mil. EUR nebo očekávaného projektu rozšíření sítě kodaňského metra.

Zmíněné projekty patří v současné době mezi nejvýznamnější dánské zakázky pro zahraniční firmy. Celkový objem zmíněných investic, které mají být realizovány během příštích 10 let v Dánsku a jižním Švédsku, činí 35 mld. EUR.

Bližší informace jsou přístupné v anglickém jazyce na stránkách organizace Building Network: http://buildingnetwork.dk/construction-conference-2017/

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kodani (Dánsko). Autor: Miroslav Čančík, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek