Kulatý stůl k českým investicím v Bukurešti

13. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Kulatý stůl k českým investicím v Bukurešti Dne 13. října 2016 se v hotelu Athénée Palace Hilton v Bukurešti konal 2. ročník česko-rumunského investičního fóra. Fórum, jako akce v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie nazvaná „Czech Investments in Romania Roundtable“, bylo určeno zájemcům z řad českých investorů a podnikatelů a českým investicím v Rumunsku.

Mezi hlavní témata patřily informace z oblasti hospodářského rozvoje Rumunska, investičních možností, právního prostředí a nových příležitostí pro přímé zahraniční investice.

Investiční fórum zahájil velvyslanec České republiky v Rumunsku Vladimír Války společně s poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu Rumunska Adrianem-Miroslavem Merkou. Mezi účastníky nechyběla ani společnost CEZ România, zástupci z bankovnictví, pojišťovnictví, právních kanceláří, BVV Brno nebo Česko-rumunské smíšené obchodní a průmyslové komory, CzechTradu a Českého centra v Bukurešti.

Investiční fórum bylo realizováno díky podpoře MZV ČR a bylo pojato jako moderní diskusní platforma pro konání konstruktivního dialogu podnikatelského prostředí a veřejné správy. Na závěr investičního fóra velvyslanec Vladimír Války uvedl: „Současné investiční prostředí v Rumunsku je velkou výzvou pro investování. Sdílení a předávání informací je stále potřebnější. Jsem velmi rád, že jsme k tomuto náročnému úkolu mohli přispět.“

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bukurešti (Rumunsko). Autor: Milan Peprník, rada – vyslanec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek