Kuvajt posílí zahraniční investice v petrochemickém průmyslu

26. 7. 2017

  • Země: KW - Kuvajt
  • Datum zveřejnění: 25.07.2017

100924397-120.jpgMezi projekty patří nové petrochemické závody a rozvoj stávajících jednotek, které společně vlastní firma Petrochemicals Industries Company (PIC), dceřiná společnost vládní Kuwait Petroleum Corporation, informoval deník Al-Anba. Podle generálního ředitele společnosti PIC Mohammeda Al-Farhouda zahrnuje jeden paraxylový závod v Bahrajnu roční kapacitu 1 400 tun, který společně vlastní PIC a státní úřad pro ropu a zemní plyn (NOGA) Bahrajnu.

Další projekt zahrnuje výstavbu zařízení na výrobu ethylenglykolu ve Spojených státech, který disponuje výrobní kapacitou 750 000 tun za rok. S firmou Jacobs Engineering Group již byla podepsána smlouva a projekt bude dokončen v říjnu 2019.

Al-Farhoud také řekl, že PIC a kanadská firma společně plánují vybudovat propylenovou a polypropylenovou továrnu se sídlem v Kanadě s kapacitou 550 000 tun ročně. Další závod na výrobu polypropylenu bude vybudován v Jižní Koreji s kapacitou 400 000 tun ročně. PIC zvažuje také mnoho dalších investičních příležitostí v několika zemích. Podle společnosti Al-Farhoud by celkové náklady na plánované projekty společnosti měly v příštích pěti letech překročit 8 miliard dolarů.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji.

Zdroj: http://www.constructionweekonline.com/

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: