Kuvajtská národní garda nosí barety „Made in Czech Republic“

12. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Kuvajtská národní garda nosí barety „Made in Czech Republic“ Společnost Tonak a.s., ve spolupráci se Zastupitelským úřadem ČR v Kuvajtu, realizovala zakázku na 5000 vojenských baretů pro kuvajtskou národní gardu. Ačkoliv má český textil v oblasti Rady pro spolupráci v Perském zálivu (GCC) velkou konkurenci nejen ze strany čínských dodavatelů, existují zde i nadále obchodní příležitosti.

Společnost Tonak a.s je významným českým výrobcem pokrývek hlavy s celosvětovou působností a více než dvousetletou tradicí výroby. Svůj široký a vysoce originální sortiment kloboučnického zboží (zejména plstěné a vlněné klobouky a pletené pokrývky hlavy) dodává zákazníkům ve více než padesáti zemích světa.

Závod v Novém Jičíně se specializuje na výrobu plstěných a vlněných klobouků a továrna ve Strakonicích, dříve známá jako FEZKO, přináší na světový trh rozmanitý sortiment pletených pokrývek hlavy, především baretů, fezů a různých druhů čepic. Tonak své produkty do Kuvajtu dodává dlouhodobě a má tak již s tímto trhem zkušenosti. Vojenské barety ze strakonické výrobny jsou v Kuvajtu žádaným a stabilně poptávaným zbožím.

Zastupitelský úřad byl kontaktován kuvajtskou obchodní společností, která dodává kuvajtské armádě, policii a národní gardě, s požadavkem na zprostředkování českého dodavatele vojenských baretů. Ekonomický diplomat prostřednictvím Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR poptávku předal společnosti Tonak, která nakonec do Kuvajtu dodala 5000 vojenských baretů typu S.BARRYLIK 9.

Společnost Tonak byla se spoluprací s kuvajtským zákazníkem velmi spokojená, komunikace se zákazníkem probíhala na profesionální úrovni a nastavené parametry pro platbu byly dodržené. Kromě baretů má v Kuvajtu šanci na úspěch i další podobný sortiment, například vojenská obuv, poptávka je i po digitálním potisku látek. 

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kuvajtu (Kuvajt). Autor: Jakub Jaroš, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek