Kybernetická bezpečnost podniků v Brazílii

28. 8. 2014

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 27.08.2014
  • Zdroj: Convergência Digital

Krádež duševního vlastnictví, zneužití údajů o zákaznících nebo ztráty na příjmech kvůli odstavení systému jsou nejzávažnější kybernetická rizika dle 75 % brazilských společností, které se zúčastnily průzkumu institutu Ponemon, kterého se účastnilo téměř pěti tisíc odborníků z IT bezpečnosti v 15 zemích. V Brazílii se na studii se podílelo téměř 400 odborníků na kybernetickou bezpečnost.

Ilustrační obrázekPouze 42 % brazilských odborníků věří, že jejich společnosti dostatečně investují do personálu a techniky, aby se zabránilo kybernetickým hrozbám. Více než polovina brazilských firem - 58 % - přitom neposkytuje vzdělání v kybernetické bezpečnosti svým zaměstnancům. A pouze 10 % dotázaných podniků připouští, že plánuje nějaké vzdělávání v kybernetické bezpečnosti v příštích 12 měsících. V tomto světle je poněkud znepokojující, že až 36 % IT týmů společností nikdy nehovořilo s vedením společnosti o kybernetické bezpečnosti.

Výsledky průzkumu celosvětově poukazují na potřebu napravit komunikační propast mezi bezpečnostními týmy a manažery, díky které by bylo možné dosáhnout lepší ochrany společností před pokročilými útoky a krádežemi dat i díky větším investicím do vzdělávání zaměstnanců.

Mezi 13.-16. říjnem 2014 proběhne v Sao Paulu veletrh FutureCom, http://en.futurecom.com.br, sektorově široce zaměřený na využití ICT v Latiské Americe, http://en.futurecom.com.br/congress-core-themes.php. Veletrh probíhá zároveň s konferencí, http://en.futurecom.com.br/program.php. Organizátoři očekávají přes 15 000 návštěvníků veletrhu a 4 000 účastníků kongresu. V příštím roce by se měl veletrh uskutečnit mezi 26.-29. říjnem 2015.

Koncem listopadu, 25.-26. listopadu 2014, proběhne v Sao Paulu druhý ročník IT Forum Expo/Black Hat. Během konání tohoto specializovaného veletrhu na kybernetickou bezpečnost se uskuteční také regionální konferencí Black Hat, http://www.itforumexpo.com.br/

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: