Kybernetické výcvikové centrum CyberGym otevře v dubnu

30. 1. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Otevření výcvikového centra CyberGym pro IT specialisty a pracovníky se posunulo na letošní duben. Vývoj celého projektu, který měl původně být spuštěn v únoru, však prý není nijak ohrožen a vše podle ředitele firmy CyberGym Europe Tomáše Přibyla běží dál podle dřívějších plánů.

Centrum v Řitce u Prahy, které na investicích spolykalo několik milionů dolarů, již má podle Přibyla několik předobjednaných kurzů. „Jedná se o firmy pocházející z Česka, Polska a Německa. V současné době s těmito zájemci finalizujeme scénáře tréninku dle jejich specifických požadavků,“ uvedl pro E15.cz Přibyl.

Cena jednoho tréninku na osobu se prý odvíjí od šíře výcviku, obsahu školení a složitosti prostředí, v němž klient své systémy provozuje, může se však pohybovat od osmi do třinácti tisíc dolarů. Mezi prvními zákazníky arény budou podle Přibyla IT experti z oblasti energetiky, farmaceutického průmyslu, poradenství a bankovnictví. Konkrétní názvy firem však Přibyl nechtěl uvést s ohledem na přání těchto klientů. Již před rokem se nicméně kolem CyberGym vehementně skloňovalo jméno ČEZ.

Zapojení českého energetického giganta by dávalo smysl i vzhledem k původu samotné firmy CyberGym, na základě jejíhož know-how v Česku projekt běží a která vznikla sloučením izraelské elektrárenské společnosti Israel Electric Corporation a firmy CyberControl, která je konzultační firmou založenou bývalými experty Národního bezpečnostního úřadu státu Izrael a veterány izraelských armádních složek.

Aktivity CyberGym jsou reakcí na zvyšující se rizika v kybernetickém prostoru. „Pro Česko bude mít aréna ohromný přínos, stane se stavebním kamenem budování evropského centra kybernetické bezpečnosti, které bude koncentrovat know-how v oblasti kybernetické bezpečnosti a bude sdružovat partnery, kteří v této oblasti přinášejí přidanou hodnotu,“ uvedl loni v září při oficiálním představení záměru Přibyl. Česko má podle něj kvalifikované odborníky a zároveň je jednou z prvních zemí, která přijala kybernetický zákon.

Převzato z deníku E15.cz. Autor článku: Marek Schwarzmann.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek