Kyperská IT společnost Wargaming otevírá nové analytické centrum v Praze

10. 7. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Kyperská IT společnost Wargaming otevírá nové analytické centrum v Praze Přední globální vydavatel on-line her společnost Wargaming otevřela svou provozní kancelář v České republice. Nové centrum bude hlavním pracovištěm pro zajištění kvality a analýzu obchodních dat všech operací firmy po světě.

Dynamicky rostoucí společnost Wargaming je držitelem řady mezinárodních ocenění a registruje 150 milionů hráčů napříč všemi kontinenty. V současnosti zaměstnává přes 4 000 pracovníků ve svých 15 vývojových a obchodních kancelářích. Intenzivní zájem firmy o vojenskou historii se zvláštním důrazem na 2. světovou válku se přenáší do historické přesnosti jejích her. Její dva hlavní tituly, World of Tanks a World of Warships, se staly hity i na českém trhu počítačových her, kde se do nich zapojily tisíce účastníků. Společnost Wargaming nyní otevírá v České republice provozní základnu pro dvě ze svých globálních operací.

Prvním projektem bude vytvoření centra zajištění kvality (quality assurance), které bude sloužit pro celé spektrum jejích herních titulů na různých platformách. Druhou iniciativou je vytvoření centra obchodních analýz (business intelligence), které představuje jednu z nejdůležitějších součástí firmy a působí ve v oblasti sběru a vyhodnocování datových operací. Za účelem vybudování silné základny v Praze plánuje společnost Wargaming přemístit centrum těchto činností z Minsku a vybudovat potřebnou infrastrukturu, která bude stavět zejména na českých expertech v oblasti IT.

Pro obě kanceláře vytvoří firma 100 nových pracovních míst v roce 2017 a v horizontu roku 2018 plánuje jejich počet zdvojnásobit. Wargaming Prague bude sídlit na pražské Florenci, kde připravuje přes 1250 m² kancelářských prostor s perspektivou dalšího růstu.

Nová pobočka společnosti Wargaming v Praze byla zřízena za pouhé tři měsíce od průzkumu trhu, kdy se rozhodovalo mezi několika evropskými lokalitami. Úzká spolupráce vedení Wargaming s naším velvyslanectvím v Nikósii přispěla k tomu, že volba padla na Prahu. Díky intenzivní podpoře agentury CzechInvest a Ministerstva zahraničních věcí od samého počátku se podařil rychlý rozjezd projektu a nábor prvních zaměstnanců. Ve spolupráci s vládními úřady a agenturami na podporu investic a exportu se chystá Wargaming vybudovat silné IT centrum, které posílí její budoucí aktivity v regionu i na celém světě.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Nikósii (Kypr). Autor: Martin Kubeček, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek