LAAD 2017 – výzva k účasti českých firem na největším brazilském obranném veletrhu

16. 1. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - LAAD 2017 – výzva k účasti českých firem na největším brazilském obranném veletrhu V pořadí již jedenáctý ročník největšího a nejvýznamnějšího veletrhu v oblasti obrany a bezpečnosti v Latinské Americe LAAD proběhne ve dnech od 4. do 7. dubna 2017 v brazilském městě Rio de Janeiro.

V roce 2016 přivítal LAAD podle dat organizátorů celkem 37 000 návštěvníků, 600 značek a 30 národních pavilonů. Vedle výstavních stánků na letošní rok připravují organizátoři řadu paralelních akcí, například seminář zaměřený na téma hybridních válek, roli obranného průmyslu v globalizované ekonomice, boj s teroristickými skupinami, řízení korporátní bezpečnosti, technologie ke zlepšení práce policie nebo řízení vězeňského systému. Podrobné informace o letošním ročníku jsou dostupné na webových stránkách veletrhu LAAD 2017.

Oblast obranného průmyslu je jedním z prioritních sektorů Mapy oborových příležitostí České republiky ve vztahu k Brazílii. Význam spolupráce a rozvoje vzájemných vztahů mezi Českou republikou a Brazílií v tomto oboru dokazuje i skutečnost, že 1. srpna 2015 v Brazílii otevřel svůj úřad historicky první přidělenec obrany ČR v Latinské Americe.

Veletrhu LAAD se tradičně účastní i české firmy, v roce 2015 se v Rio de Janeiru představily například AERO Vodochody, Česká zbrojovka Uherský Brod a její dceřiná společnost Zbrojovka Brno, EGO Zlín, Lanex, AVEC CHEM, nebo společnost AURA vyvíjející informační systémy. Českou účast podpořil svojí přítomností i ministr obrany Martin Stropnický.

V letošním roce je účast českých firem podpořena z programu NOVUMM, firmy se na veletrhu mohou zároveň představit v rámci samostatného stánku CzechTrade. V případě zájmu českých podnikatelských subjektů o aktivní participaci na veletrhu LAAD jsou Generální konzulát ČR v Sao Paulo, Velvyslanectví ČR v Brasília a CzechTrade Sao Paulo připraveni poskytnout veškerou součinnost.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie). Autorka: Ing. Pavla Havrlíková, generální konzulka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek