Lákáme do ČR kapitál ze zemí Perského zálivu

21. 12. 2015 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Lákáme do ČR kapitál ze zemí Perského zálivu „Hlavním posláním Czech Gulf Business Council je snaha přivést arabské investory do České republiky,“ říká Robert Pergl, předseda a zakladatel této obchodní komory, která se specializuje na prohlubování byznysových vztahů mezi Českem a zeměmi Perského zálivu.

Co vás přivedlo k nápadu založit komoru Czech Gulf Business Council (CGBC)?
Bylo to hned několik faktorů. Společně s panem Peterem Závodským, poradcem ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, a Prof. Ing. Michalem Mejstříkem, CSc., profesorem ekonomie Univerzity Karlovy, jsme před více než rokem využili situace na trhu a našich kontaktů, které v těchto zemích máme, a založili jsme obchodní komoru, která by měla pomoci českým firmám s exportem do zemí Perského zálivu.

Další faktor byl ten, že Evropská unie před lety zrušila vízovou povinnost do několika zemí. Čeští obchodníci začali hledat možnosti, jak tuto skutečnost využít ve svůj prospěch.

Co je hlavním posláním komory?
Stěžejním posláním je podpora českého exportu a snaha přivést arabské investory do České republiky.

Na které konkrétní země se komora zaměřuje?
Jak již z názvu naší komory vyplývá, jedná se o země Perského zálivu, zejména Spojené arabské emiráty, Saúdskou Arábii, Kuvajt, Katar, Omán a Bahrajn.

Jaké služby může komora svým členům nabídnout?
V případě zájmu našich klientů figurujeme jako prostředník mezi danou českou firmou, která chce exportovat, a danou lokální firmou, která chce nakupovat. Můžeme pomoci zejména s nalezením vhodného partnera v dané zemi, který bude mít zájem zahájit kontraktační jednání s českým partnerem.

Dále s možnými problémy s dvoujazyčnými nařízeními mezi státy, např. při označování zboží. Pomáháme také předejít zbytečné byrokratické zátěži, např. při udělování licencí a rozličných administrativních překážkách.

Pořádáte akce, na kterých se mají možnost potkat čeští a arabští byznysmeni?
Ano, pořádáme. Hlavním cílem takových akcí je networking, získávání potřebných kontaktů, navázání obchodních vztahů; to vše vede k potenciálnímu byznysu.

Pro podnikatele, kteří chtějí v arabských zemích uspět, má Robert Pergl jednoduché doporučení: buďte trpěliví a spoléhejte na místní partnery.

Jaké akce jste v poslední době uspořádali?
Mohu jich jmenovat hned několik, například Beauty & Golf – toto setkání přivádí dohromady významné byznysmeny z celého světa, kteří se schází při příležitosti golfového turnaje, módních přehlídek a obchodní gala večeře, kde je právě prostor a výborná příležitost k networkingu. Organizátorkou je Češka žijící v Dubaji, proto největší podíl na účasti mají nejen arabští, ale i čeští podnikatelé. Letos se setkání Beauty & Golf konala ve Francii, Praze a Dubaji.

Dále to jsou veletrhy v GCC státech. Ty jsou skvělým místem nejen k prezentování výrobků či služeb, ale také k navázání obchodních vztahů. Dovolím si jmenovat například Adipec, konající se každý rok v Abú Dhabí. Adipec je mezinárodní veletrh, výstava i konference z oblasti ropného průmyslu. Letos se ho zúčastnilo přes 2 000 vystavovatelů. Veletrhy h e Big 5 (Dubaj, SAE), Arab Health (Dubaj, SAE), h e Big 5 Saudi (Jeddah, Saúdská Arábie) či Project Qatar (Doha, Katar), kterých se určitě budeme účastnit, jsou také velmi zajímavé.

Letos v listopadu byli zástupci CGBC součástí oficiální delegace mise pana ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka do Kuvajtu, SAE a Saúdské Arábie. V Kuvajtu byla hlavním bodem programu návštěva KFH (Kuwait Finance House, pozn. red.). Naše komora zorganizovala obchodní večeři za účelem navázání obchodních vztahů a mohu říci, že byla velmi úspěšná. Zúčastnili se jí ministr Jan Mládek, dále pak Ivan Pilný, předseda Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny. Ze zástupců Státu Kuvajt to byl Martin Vítek, velvyslanec ČR v Kuvajtu a další.

Jste poměrně mladou komorou. Můžete uvést nejdůležitější úspěšné projekty, na kterých jste se podíleli?
Na podzim loňského roku jsme podepsali významná memoranda, například s Komorou SNS, pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, s Agrární Komorou a Česko-indickou obchodní komorou.

Na začátku roku 2015 proběhlo mnoho důležitých jednání, za zmínku stojí návštěva předsedy KFH pana Al-Monayea, který přijel na pozvání naší komory a navštívil Prahu za účelem posílení stávající spolupráce mezi Českou republikou a Státem Kuvajt. Pan Al-Monayea se mimo jiné setkal s Andrejem Babišem, Janem Mládkem a Danem Ťokem.

Výsledkem této návštěvy je rozjednaná investice společnosti KFH do České republiky v hodnotě kolem 10 miliard. Pevně věřím, že se tuto aktivitu podaří dotáhnout do úspěšného konce. Dále úzce spolupracujeme se Všeobecnou fakultní nemocnicí (VFN). Smyslem dohody o spolupráci je získávání pacientů ze zemí GCC a možnost nabízet pacientům superspecializované služby.

GCC státy si vychovávají vlastní kvalifikované zdravotníky a VFN se stala jejich klinickou základnou pro nabídku akreditací, tréninků jejich odborníků a postgraduálního speciálního studia. Koneckonců VFN nevylučuje budoucí spolupráci ani v oblasti výzkumu.

Jak byste zhodnotil aktuální stav vztahů mezi Českem a zeměmi Zálivu?
Arabský trh je pro české exportující firmy již tradičním, ovšem v oblastech, které nyní sužuje občanská válka, tedy Sýrie, Libye a Irák, jsou možnosti extrémně omezeny. I tak v minulém roce činil export do arabských zemí 7,2 miliardy Kč, což byl dvojnásobný růst oproti předchozímu roku.

V jakých oblastech mohou být země Zálivu zajímavé pro české exportéry a investory?
Například v oblasti stavebnictví, zdravotnictví a energetiky, ropy a plynu. V Kuvajtu nyní probíhá tendrování zhruba 25 projektů za 25 miliard dolarů. Nemyslím si, že české firmy mohou uspět jako generální dodavatel těchto projektů, ale jako subdodavatelé zcela určitě. Také třeba společnost ADNOC (Abu Dhabi National Oil Company) poptává neustále zboží, které je vyráběno v České republice. Jen je nutné vědět, jak na to.

A naopak, v čem může být Česko zajímavé pro investory ze zemí Zálivu?
Třeba Emiráty mají zájem o hlubší spolupráci s českým průmyslem, a to zejména v oblasti nových technologií, mezi které patří především obnovitelné zdroje energie a možnosti jejího uchovávání, dále to jsou oblasti nanotechnologií a biotechnologií.

Je zřejmé, že ve způsobu práce a „doing business“ jsou mezi Čechy a Araby dost zásadní rozdíly. Jak je nejlépe překonat? Co byste v tomto ohledu poradil českým subjektům, které se snaží proniknout natrh zemí Zálivu?
Naše komora může pomoci českým exportérům předáním informací a zkušeností z oblasti obchodních i osobních styků, které jsou v arabské kultuře diametrálně odlišné. Hlavní rada pro úspěšný obchod v arabských zemích zní: trpělivost a spolehlivý místní partner. Toho rádi doporučíme.

Robert Pergl

Zakladatel a předseda komory CGBC a partner v advokátní kanceláři Dáňa, Pergl & Partneři (AK DPP). Narozen 1968, vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze se zaměřením na mezinárodní právo.

AK DPP získala v letech 2008, 2010 a 2012 ocenění v rámci ankety Právnická firma roku, pořádané pod záštitou Ministerstva spravedlnosti ČR. Hovoří plynně anglicky, německy a rusky. Jeho největším koníčkem jsou závodní automobily – Ferrari Challenge


Převzato z časopisu Komora
Autorka článku: Marie Cabretová

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek