Latinská Amerika, jeden z nejzajímavějších rozvíjejících se trhů

8. 2. 2018 | Zdroj: CzechTrade

Země Latinské Ameriky se na první pohled zdají být velmi exotické a velice vzdálené, jsou známé zejména díky svým přírodním krásám a rozmanitým kulturám. Při pohledu z blízka zjistíte, že díky přírodnímu bohatství, ekonomickému potenciálu, rostoucí populaci, hladu po moderních technologiích a snaze dohnat vyspělé země, skrývají neomezené obchodní příležitosti.

Vlády zemí Mexika, Kolumbie, Peru, Chile, Argentiny a Brazílie investují zdroje získané z přírodního bohatostí, ropy, plynu, mědi, zlata, stříbra a vzácných kovů do rozvoje infrastruktury, dálnic, železnic, přístavů atd. Soukromá a státní sféra hledá dodavatele moderních technologií výrobků a spotřebního zboží. Středně a výše příjmové vrstvy preferují dražší zboží z USA nebo EU. Nízkopříjmové vrstvy řeší základní otázky týkající se pitné vody a energie či bezpečnosti. Tlačí na své vlády a ty připravují nové a nové projekty.

Většina zemí je plně otevřena volnému obchodu, konkurence zde není větší ani menší jako v kterékoliv zemi v EU, Asii nebo Africe. Doprava zboží po moři tvá dle země mezi 3–4 týdny, s cenami za 20´ okolo 2 tis. USD a za 40´ mezi 3–4 tis. USD. Obrovskou výhodou je regionální podobnost obchodního stylu, španělština, dohody o volném obchodu mezi jednotlivými zeměmi a nízkonákladové cestování po celém regionu.

Za zahraniční kanceláře CzechTrade v regionu Latinské Ameriky nabízíme individuální služby na míru nejen pro jednotlivé země, ale také velmi výhodné služby za celý region. Jsme schopni vám pomoci ve více zemích souběžně, najít exportní příležitosti nebo obchodní partnery a domluvit schůzky na společné termíny. Vy, při jedné cestě přes oceán, během 3 týdnů navštívíte 4–5 zemí. Šetříme vám tím čas, dosáhnete rychlého regionální pokrytí za efektivně vynaložené prostředky, a to vše za velmi výhodných podmínek.

Více informací o regionu Latinská Amerika a službách, které vám můžeme nabídnout, se dozvíte na exportním fóru „Exportní příležitosti na latinskoamerickém trhu, ve čtvrtek 22. února 2018 v Olomouci. Získáte přehled o aktuálních informacích na latinskoamerickém trhu. Poradíme vám, jaké obory jsou pro české firmy v Latinské Americe perspektivní a na co si dát pozor při obchodování, a na závěr se dozvíte, jak si vede úspěšná exportující firma v Latinské Americe.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek