Letecký průmysl a veletrh FAMEX v Mexiku – příležitost pro české firmy

1. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Letecký průmysl a veletrh FAMEX v Mexiku – příležitost pro české firmy Letecký průmysl je jedním z nejrychleji rostoucích sektorů v Mexiku. Ukázal to i letecký veletrh FAMEX 2017, který se uskutečnil ve dnech 26. až 28. dubna 2017. Kancelář CzechTrade v Mexiku s podporou zastupitelského úřadu připravila účast českých firem na akci. Na letošním ročníku se představily Retia, a.s., ERA a.s. a Strojimport a.s.

Letecký průmysl v Mexiku patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím oborům. V posledních 9 letech je průměrný roční růst cca 17 %. Zaměstnává téměř 33 tis. odborných pracovníků. Mexiko je 14. největším výrobcem na světě, 6. nejdůležitějším dodavatelem do USA. V r. 2015 představovaly celkové oborové vývozy více než 7 mld. USD. V zemi působí téměř 300 firem, nejvíce ve státech Baja California (86), následují Sonora (53), Querétaro (44), Chihuahua (39), Nuevo León (34), dále pak Jalisco, Coahuila, Yucatán. Nejnověji byl založen letecký cluster ve státě Guanajuato.

Ve dnech 26. – 28. dubna 2017 se na letecké základně Santa Lucía (Estado de México) uskutečnil druhý ročník leteckého veletrhu FAMEX 2017. V 5 pavilonech a na volné ploše se představilo více než 400 vystavovatelů jak mexických, tak zahraničních. Slavnostního zahájení se zúčastnil mexický prezident, několik ministrů federální vlády a řada guvernérů.

Kancelář CzechTrade v Mexiku spolu se zastupitelským úřadem měla na akci svůj stánek, stejně jako Retia, a.s., která se představila i se svým místním reprezentantem, společností DIXAT. ERA a.s. byla zastoupena v prostorách Intégrez México. Strojimportu a.s. připravila řadu jednání Kancelář CzechTrade.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko). Autorka: Ing. Eva Tadlíková, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek