Liberec přivítal Startup Europe Week

8. 2. 2016 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

motiv článku - Liberec přivítal Startup Europe Week Liberec ožil v úterý 2. února 2016 celoevropskou iniciativou pro začínající podnikatele Startup Europe Week. Spolu s Prahou a Brnem se tak stal jedním ze tří českých měst, která tuto celoevropskou iniciativu pro začínající podnikatele organizovala. Celkově akci podpořilo ve stejný týden více než 220 měst ze 40 zemí Evropy.

Hlavním organizátorem a ambasadorem akce v Liberci bylo neziskové inovační centrum DEX Innovation Centre, které se zaměřuje zejména na oblast podpory výzkumu a vývoje, zavádění vysoce inovativních e-řešení, podporu podnikání a rozvoj inovační infrastruktury.

Účastníci se z šesti připravených prezentací dozvěděli, jakou konkrétní podporu mohou začínající podnikatelé získat pro realizaci svých nápadů přímo v libereckém regionu, obecně v České republice, ale také jaká je možnost podpory přímo ze strany EU či agentury CzechInvest.

Evropský týden podpory start-upů Startup Europe Week byl vytvořen s cílem spojit všechny evropské regiony ve společném programu pro začínající firmy. Inspirací byly obdobné aktivity v Silicon Valley. Při formování evropských start-upů, na rozdíl od těch amerických, hrají velkou roli rozdíly mezi regiony, neexistence společného trhu, ale také lokální politické rámce.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek