Libérie: Mapa oborových příležitostí - perspektivní položky českého exportu

7. 6. 2017

© Zastupitelský úřad ČR v Akkře (Ghana)
Obsah neuveden

5.1. Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty

Jde o malý trh charakterizovaný nízkou kupní silou obyvatel a vysokou konkurencí levných dovozů. Bohatá klientela se orientuje na USA.

Perspektivními oblastmi jsou potravinářské výrobky; domácí potřeby všeho druhu; bižuterie, sklo a porcelán; chemikálie; stavební materiály; strojní zařízení (i repasované), důlní a stavební stroje, jednoduché strojní vybavení dílen, telekomunikační zařízení, zemědělské stroje, dopravní prostředky - automobily (i ojeté) a malá dopravní letadla; ošacení (včetně second-hand), pneumatiky, atd.

Investiční příležitosti existují ve většině sektorů. Nejperspektivnějšími odvětvími pro investice zůstává těžební a zemědělsko-potravinářský průmysl; rozvoj infrastruktury (energetika, telekomunikace, stavebnictví, doprava/zj. pozemní a lodní) i služby (turistika; finančnictví).

Aktuální sektorové příležitosti pro Libérii

Další oborové příležitosti pro všechny země naleznete v Mapě oborových příležitostí na portálu BusinessInfo.cz (www.businessinfo.cz/mop).

zpět na začátek

5.2. Kalendář akcí

Výroční národní těžařská a energetická konference (Liberia Mining, Energy and Petroleum Conference And Exhibition, Limep). Data konání konference bývají oznamována s dostatečným předstihem.

zpět na začátek

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Tisknout Vaše hodnocení: