Lidé ve Washingtonu nadšeni z českých tramvají

1. 3. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Lidé ve Washingtonu nadšeni z českých tramvají V sobotu 27. února 2016 se po více než padesáti letech vrátila do hlavního města USA Washingtonu, DC tramvajová doprava. Stalo se tak otevřením 3,8 km dlouhé tramvajové linky H Street/Benning Road, na níž nyní jezdí tři tramvaje české výroby, od firmy Inekon a.s.

Historického momentu znovuobnovení tramvajové dopravy ve Washingtonu, DC se kromě starostky amerického hlavního města Muriel Bowser a celé řady amerických médií zúčastnil i velvyslanec České republiky v USA Petr Gandalovič.

Otevření linky H Street/Benning Road představuje úspěšné vyústění kontraktu mezi firmou Inekon a.s. a městem Washington, který se v podobě tří tramvajových souprav TRIO realizoval na konci minulého desetiletí.

V případě dobrého vývoje půjde o první část několikanásobně větší dopravní investice v hlavním městě Spojených států. Velvyslanec Gandalovič řekl: „Mít v hlavním městě USA tak viditelnou a dobrou reklamu jako moderní tramvaje je skvělou referencí pro české firmy a průmysl. Američanům je potřeba neustále připomínat kvalitu českého zboží a je jen málo tak viditelných příkladů vyspělosti našeho průmyslu jako tato v centru Washingtonu.“

Při rozhovoru se starostkou Bowser také poukázal na zkušenosti českých firem s řešením dopravních projektů v ČR i po celém světě včetně Spojených států a projevil zájem o informace o dalších plánech na rozvoj tramvajové dopravy ve městě.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek