LUKOIL plánuje prodej svých čerpacích stanic v Rusku

10. 4. 2017

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 11.04.2017

benzinka_284192789-120.jpgLUKOIL, jedna z největších ruských firem podnikající v oblasti těžby a zpracování ropy (2. místo v RF v obratu), obdržela nabídky na odprodej svých čerpacích stanic v Rusku. Nabídky přišly od třech potencionálních investorů a rozhodnutí může být přijato ke konci roku 2017. Dle zdroje ze společnosti se LUKOIL rozhodl prodat celou síť čerpacích stanic během dvou let. Vedení LUKOIL má také nabídku na prodej třetiny čerpacích stanic během roku, to znamená 10 % každý kvartál.

Maloobchodní aktivity společnosti údajně trápí ekonomické a reputační náklady, neboť zisky (marže) jsou extrémně nízké a LUKOIL nechce zvyšovat ceny, neboť takový krok by vyvolal „sociální nespokojenost“. Dle některých zdrojů nejsou maloobchodní aktivity prioritou společnosti, tou je těžba a zpracovaní ropy. V každém případě dojde alespoň k optimalizaci sítě čerpacích stanic.

LUKOIL se nedávno zbavil svých maloobchodních aktivit ve střední a východní Evropě, prodal síť čerpacích stanic v Polsku, Litvě a Lotyšsku. Již v roce 2014 prodal LUKOIL sítě čerpacích stanic na Ukrajině, v České republice, Slovensku a Maďarsku.

Zdroj: ТАSS, RBCpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Moskvě.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: