Maďarská vláda získala podíl v Erste Bank Hungary

1. 7. 2016

  • Země: Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 20.06.2016
  • Zdroj: http://inforadio.hu/gazdasag/2016/06/20/bevasarolta_magat_a_kormany_az_erste_bankba/

Maďarská vláda a Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) podepsali smlouvu o koupi 15-15% podílu v bance Erste Bank Hungary. Maďarská vláda za ní zaplatila 38,9 miliard forintů (3,3 miliard Kč).

ilustrační obrázek

Ministr národního hospodářství Mihály Varga vysvětlil, že tranzakci jménem maďarské vlády vykonala společnost Corvinus Zrt. Dodal: cílem maďarské vlády je, aby v zájmu podpory hospodářského růstu zesílila aktivita úvěrová politika bank, a zároveň aby pomohla maďarskému bankovnímu systému vytvořením stabilního zázemí.

Varga dále připomněl, že dohoda mezi EBRD a maďarskou vládou vznikla už v únoru 2015, kdy se strany domluvili, že budou úzce spolupracovat na finančních otázkách důležitých z pohledu maďarské ekonomiky. Vláda se tehdy zavázala, že značně sníží zátěž na bankovním systému, což provedla – v několika krocích snížila bankovní daň celkově v honotě 80 miliard forintů.

Ministr podtrhl, že maďarská vláda v poslendí době udělala vše, aby se víc anggažovala ve vývoji finančního systému, a ERSTE již dříve vyjádřila svou dlouhodobou oddanost vůči Maďarsku. Tato tranzake dále zvyšuje důvěru mezi jednou z největších bank v Maďarsku a vládou MR.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Maďarsku.

Tisknout Vaše hodnocení: