Majitel Hamé investuje v Indii

31. 8. 2017

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 23.08.2017

Norská skupina Orkla, která vlastní od roku 2016 i českou potravinářskou společnost Hamé, investuje v Indii prostřednictvím své dceřinné firmy MTR Foods se sídlem v Bengalúru. Mateřská firma považuje indickou pobočku za nejrychleji rostoucí podnik ve své skupině. Cílem firmy Orkla je v Indii investovat do potravinářského sektoru a uvést na indický trh i produkty, které zatím nejsou v Indii známé.

Indie se vyznačuje značným konzervatismem v konzumaci potravin a uvádět nové produkty, které jsou mimo řady tradičních poravin je dlohodobější process. Jak sdělil CEO společnosti ORKLA Atle Vidar, norský gigant se snaží investovat hlavně prostřenictvím indické MTR Food, kterou považují za vedoucí firmu jejich investičních snah v Indii.

V poslední době Orkla investovala do MTR 20 miliónů EUR a nyní plánuje další investici ve výši 5 miliónů EUR k zajištění vstupu nového produktu bonbónů Laban na indický trh. Tato značka má konkurovat na trhu již rozšířených žvýkacím bonbonům jako je Gummy Bear. Jedná se již o třetí product norské firmy Orkla na indickém trhu: vedle čokoládové speciality Nugatti a zubních kartáčků Jordan.

Orkla začala na indickém trhu působit již v roce 2011 akvizicí výrobce koření Rasoi Magic ve městě Pune. Orkla nadále sleduje investiční příležitosti na velmi slibně rostoucím potravinářském trhu Indie a vysílá i své odborníky do podniku MTR Food, aby indické znalosti a zvyklosti využili k další firemní expanzi a působení na trhu.

Zdroj: The Economic Times, 23.8.2017
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Begalúru.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: