Make in India

1. 4. 2016

  • Země: Indie
  • Datum zveřejnění: 31.03.2016
  • Zdroj: ZK Mumbai

Make in India

„Make in India“ je iniciativa indické vlády, kterou chce motivovat nadnárodní i národní společnosti k tomu, aby vyráběli své produkty v Indii. Tuto iniciativu vyhlásil premiér Narendra Modi dne 25. září 2014 s tím, že program byl spuštěn v roce 2015 s hlavním cílem překonat v přímých zahraničních investicích Spojené státy americké i Čínu.

Hlavním cílem iniciativy je zaměřit se na vytváření nových pracovních míst a zvyšování dovedností v 25 odvětvích hospodářství. Iniciativa se rovněž zaměřuje na vysoké standardy kvality a minimalizaci dopadů na životní prostředí. Investičními pobídkami jsou především pronájmy půdy za symbolické ceny a daňové úlevy pro podnikatele, kteří e rozhodnou vyrábět v Indii. Indická vláda si od projektu slibuje přilákat kapitál a technologické investice do země.

„Make in India“ se zaměřuje na následujících 25 odvětvích hospodářství:

Automobilový průmysl včetně výroby komponentů, letecký průmysl, biotechnologie, chemický průmysl, stavebnictví, obranný průmysl, energetické stroje, elektronika, zpracování potravin, IT a obchodní procesy, kožedělný průmysl, média a zábavní průmysl, těžební průmysl, ropa a plyn, farmaceutický průmysl, přístavy a lodě, železnice, obnovitelné zdroje, silnice a dálnice, vesmír a astronautika, textilní a látkový průmysl, termální energie, turistika, wellness.

 „Make in India“ je tedy vhodnou příležitostí pro české firmy, které uvažují o rozšíření, případně přenesení výroby na asijský kontinent, přičemž hlavními benefity jsou zlevnění výroby (kromě investičních pobídek levná kvalifikovaná pracovní síla) a obrovské možnosti uplatnění výrobků na miliardovém indickém trhu a dalších trzích jiho-východní Asie.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mumbai.

Kontaktní informace:

  • Název: Mgr. Tomáš Rousek
Tisknout Vaše hodnocení: