Manažer roku: Ceny sbírali zástupci progresivních a inovativních firem

21. 4. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Nejlepší tuzemské manažery hostil ve čtvrtek 20. dubna pražský Žofín. Absolutními vítězi tradiční soutěže Manažer roku 2016 byli vyhlášeni předsedkyně představenstva společnosti U & SLUNO a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Marta Nováková a předseda představenstva výrobního družstva KOVOBEL Emil Beber.

Kromě zmíněné dvojice posbírali vavříny i majitel a jednatel společnosti MARLENKA international s.r.o. Gevorg Avetisjan, vítěz kategorie Vynikající manažer střední firmy, či jednatel a ředitel firmy HACO s.r.o Martin Havlín, který uspěl v kategorii Vynikající manažer malé firmy a zároveň získal i nově vyhlášené ocenění „za inovace a udržitelný rozvoj“. Mladým manažerským talentem se stal generální ředitel Albatros Media, a.s. Václav Kadlec.

„V letošním ročníku jsme mohli ocenit nejlepší manažery v celkem 31 odvětvích. Je pozitivní, že byl nominován i větší počet žen než v předchozích ročnících. Manažeři byli podrobně hodnoceni nejen za rok 2016, ale za jejich dlouhodobou činnost ve firmách tak, abychom mohli komplexně posoudit jejich schopnosti,“ shrnul výsledky 24. ročníku soutěže prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS ČR) Jan Wiesner.

„Naši manažeři pravidelně prokazují své schopnosti a jsou průkopníky řady odvětví u nás i ve světě. I díky nim se ekonomika stále posouvá dopředu a český průmysl roste," doplnil Jaroslav Hanák, předseda Národní komise soutěže a prezident Svazu průnmyslu a dopravy ČR (SP ČR).

TOP 10 Manažer roku 2016
Jméno a příjmení (dle abecedy) Pozice Firma
Gevorg Avetisjan majitel a jednatel MARLENKA international s.r.o.
Emil Beber předseda představenstva KOVOBEL, v.d.
Jan Duspěva předseda předst. a generální ředitel ČEPRO a.s.
Aleš Herman ředitel Institut klinické a experimentální medicíny
Jan Hůda předseda představenstva Rybářství Třeboň Hld. a.s.
Petr Novák jednatel a generální ředitel Koyo Bearings ČR s.r.o.
Marta Nováková předsedkyně představenstva U & SLUNO, a.s.
Josef Rada ředitel Úřad pro civilní letectví ČR
Luděk Steklý generální ředitel AGC Automotive Czech a.s.
Ladislav Verner generální ředitel SOMA spol. s r.o.

Jaroslav Hanák byl při slavnostním vyhlášení soutěže zároveň uveden do síně slávy. „Je to zasloužená pocta a ocenění mnoha let práce pro český průmysl a pro hospodářskou kondici České republiky,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka.

Kromě premiéra a prezidenta SP ČR předávali ceny těm nejlepším i další zástupci vyhlůašovatelů soutěže - prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS ČR) Jan Wiesner a prezident České manažerské asociace (ČMA) Pavel Kafka.

Již zmíněnou novinkou letošního ročníku bylo udělení ceny „Za inovace pro udržitelný rozvoj“ za inovativní činnost s ekonomickým, sociálním i environmentálním přínosem pro společnost. Součástí akce bylo také vyhlášení výsledků 3. ročníku soutěže O nejlepší studentskou esej, tentokrát zaměřenou na téma Digitální společnost. Vítězkami se staly studentky Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava.

Soutěž pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana vyhlašují společně Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Česká manažerská asociace.

Podrobné výsledky i další informace najdete na stránkách manazerroku.cz.

Redakčně upravená tisková zpráva Manažer roku 2016

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek