Manažer roku: Překážky byznysu vidí firmy v byrokracii a legislativní džungli

12. 4. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Časté změny zákonů, ve kterých je obtížné se orientovat, a příliš velká byrokracie. To jsou podle manažerů českých firem zásadní překážky pro podnikání v tuzemsku. Vyplývá to z ankety mezi finalisty 24. ročníku soutěže Manažer roku.

„Výsledky ankety potvrzují dlouhodobý trend. Firmám vadí rostoucí byrokracie a jsou přehlceny právními normami a předpisy,“ shrnuje prezident Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) a předseda Národní komise soutěže Jaroslav Hanák.

Evergreenem stížností českých podniků je už několik let nedostatek pracovní síly. V Česku je nejnižší nezaměstnanost v EU a chybějí kvalifikovaní zájemci o práci. „Proto by manažeři uvítali získávání více pracovníků ze zahraničí,“ říká Hanák.

Zástupci zaměstnavatelů jsou podle něj spokojeni s ukrajinskými pracovníky, které do země lákala vláda, jejich příliv ale zdaleka nepokryl poptávku tuzemských podniků. Firmám stále schází desítky tisíc pracovníků a situace na trhu práce brzkou změnu neslibuje.

„Jsou dva způsoby, jak získávat zaměstnance: čestný a nečestný. Firmy jsou bohužel v současné době nuceny často volit ten druhý, tedy přeplácet a přetahovat zaměstnance od konkurence,“ konstatuje prezident SP ČR. Takzvaný headhunting často probíhá na hraně zákona.

Přes překážky k světlým zítřkům?

Ze zbylých odpovědí sedmi desítek finalistů soutěže vyplývá, že jsou do budoucna mírnými optimisty. Souvisí to s dobrou kondicí ekonomiky i jejich vlastními úspěchy, na které přes zmíněná negativa dosáhli. Stále však musejí hledat cesty ke zvyšování konkurenceschopnosti.

„Hlavním receptem jsou podle manažerů výrazné inovace, spolupráce s výzkumnými a vědeckými institucemi a motivovaný tým kvalitních pracovníků,“ doplňuje prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Jan Wiesner.

Přestože je oblast vědy a výzkumu pro vládu prioritou a v posledních letech do ní nateklo daleko více peněz než v minulosti, nedaří se často převádět výsledky výzkumu do praxe a zvyšovat tak globální konkurenceschopnost českých podniků.

Za své největší úspěchy označovali dotázaní manažeři v anketě úspěšnou reorganizaci či stabilizaci podniku, získání kvalitního týmu lidí, navýšení prodeje a obratu nebo upevnění vlastní pozice na trhu.

Soutěž oživuje nová cena

Tradiční soutěžní klání nejúspěšnějších českých manažerů, jehož vyhlašovateli jsou Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederace zaměstnavatelských s podnikatelských svazů ČR a Česká manažerská asociace, letos okysličila nová cena za inovace pro udržitelný rozvoj.

Jinak zůstávají i v rámci 24. ročníku tradiční kategorie Manažer a Manažerka roku, TOP 10 nejlepších zástupců firem, Manažer odvětví, Vynikající manažer malé firmy do 50 zaměstnanců, Vynikající manažer střední firmy a Mladý manažerský talent. Porota navíc vybere nejlepší studentskou esej, tentokrát na téma Digitální společnost.

O vavříny letos bojuje 71 finalistů. Největší zastoupení mají ve finále manažeři působící v oblasti zpracovatelského průmyslu a zemědělství. Zajímavostí letošního ročníku je nástup žen. „Letos je ženských finalistek historicky nejvíce. O ceny v různých kategoriích usiluje celkem 14 manažerek,“ informuje prezident České manažerské asociace Pavel Kafka.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny na pražském Žofíně 20. dubna. Podrobné informace najdete na stránkách Manažer roku 2017.

 

Jakub Procházka
Foto: SP ČR

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek