Maroko - EU, partneři navždy

9. 6. 2016

  • Země: Maroko
  • Datum zveřejnění: 08.06.2016

Debata ohledně bilance vztahů s EU se vrací do marockého parlamentu. Cílem debat bylo rozptýlit pochybnosti ohledně napjatých vztahů mezi oběma stranami (o tzv. diplomatické krizi kvůli tzv. Západní Sahaře jsme informovali v předchozích článcích). Nejaktivnějšími debatujícími byli dosazení senátoři ze CGEM (La Confédération Générale des Entreprises du Maroc; Generální konfederace marockých podniků), kteří reagovali na žádost nalezení „únikové cesty z tohoto tunelu.“

"Evropská Unie je strategickým partnerem pro Maroko, je to nejvýznamnější obchodní klient našeho Království. Dynamika, která charakterizuje vztahy mezi oběma stranami, se zakládá na značné ekonomické výměně a strategické vizi, posílené geografickou blízkostí, historickým propojením a přítomností značné marocké komunity v evropských zemích," sdělil pro Infomédiaire Abdelilah Benkirane, marocký premiér.

Je tedy jasné, že Maroko, podobně jako EU, není nadšené ze stávající situace, a proto se snaží najít společné řešení k lepším zítřkům.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Maroku.

Zdroj: Infomédiaire, 03/06/2016 a Les ECO, 01/06/2016

Tisknout Vaše hodnocení: