Mawlamyine nabízí obchodní příležitosti v Myanmaru i pro české firmy

3. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Mawlamyine nabízí obchodní příležitosti v Myanmaru i pro české firmy Dne 31. března 2017 proběhl v prostorách místní obchodní komory Mon State Chamber of Commerce v Myanmaru seminář s názvem „Your business partner: Czech Republic“ (Česká republika, váš obchodní partner), který uspořádal zastupitelský úřad v Rangúnu.

První, informační, část prezentace byla zaměřena zejména na představení České republiky (základní ekonomické údaje, makroekonomické ukazatele). Druhá, konkrétní, část prezentace byla zaměřena na představení klíčových sektorů – strojírenství, metalurgie, energetika, důlní průmysl, odvětví dopravy včetně letectví, zemědělství a potravinářství, zdravotnictví, nanotechnologie, ICT, sklářství, turismus, sportovní diplomacie, ve kterých Česká republika vyniká na celosvětové úrovni. Prezentace byla doplněna o zajímavé video spoty. Semináře se zúčastnilo přes 20 firem z Monského státu včetně bývalých stipendistů z dob Československa.

Mawlamyine je hlavní město Monského státu, které je čtvrté největší město v zemi s více než 500 tisíci obyvateli a řadí se mezi významná obchodní centra Myanmaru. Hlavní příležitosti pro české firmy jsou zejména v oblastech zemědělství, zdravotnictví, energetiky (malé hydroelektrárny), gumárenského a těžebního průmyslu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rangúnu (Myanmar). Autorka: Renata Brandstätterová, obchodní radová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek