Megaprojekt hlavního města Egypta

12. 10. 2017

  • Země: EG - Egypt
  • Datum zveřejnění: 12.10.2017

Egyptský prezident Abdel-Fattah El-Sisi se tento týden zúčastnil slavnostního vyhlášení oficiálního zahájení výstavby nového administrativního hlavního města země, které bude domovem vládních ministerstev, rezidenčních staveb i mezinárodního letiště.
Megaprojekt, který byl oznámen v březnu roku 2015, je součástí plánu vlády rozšířit městské oblasti, jako odpověď na rychlý růst populace v zemí a snahu zlepšovat infrastrukturu státu.
Nové administrativní hlavní město se nachází asi 40 km východně od Káhiry a v první fázi tam mám být soustředěno až 7 milionů lidí.
El-Sisi, který byl doprovázen vrcholnými vládními představiteli, na slavnostním ceremoniálu uvedl, že projekt "vstoupí do historie".
Prezident rovněž prohlásil, že vysoké náklady na vybudování nového administrativního hlavního města státu, nijak neovlivnily výdaje na jiné důležité projekty. Toto město bude domovem "všech Egypťanů".
Nové administrativní hlavní město má být vybudováno na ploše 714 kilometrů čtverečních a ve vládní oblasti bude situováno 29 ministerstev, státní instituce, včetně budov vlády a parlamentu.
Město bude mít také svoje vlastní mezinárodní letiště, veřejné zahrady a parky o celkové rozloze 35 kilometrů čtverečních (nazývané Green River). Residenční čtvrtě budou nabízet až 23 000 jednotek. Pro účely kancelářského využití bude k dispozici park mrakodrapů, který bude se svojí výškou 345 metrů nejvyšší v Africe.
Hlavním developerem města jsou složky egyptské armády. Ministerstva se začnou stěhovat již na konci roku 2018, stejně jako samotní obyvatelé. Celý projekt má být dokončen v roce 2020.

Zdroj: Ayat Al Tawy 11. 10. 2017
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Káhira

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: