Memorandum mezi Univerzitou Karlovou a korejskou vzdělávací a vědecko-technickou institucí KBSI

16. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Dne 14. dubna 2016 došlo na půdě Velvyslanectví České republiky v Soulu k podpisu Memoranda o porozumění (MOU) mezi Univerzitou Karlovou a KBSI (Korea Basic Science Institute), což je jedna z nejvýznamnějších korejských vzdělávacích a vědecko-technických institucí.

Podpisu MOU předcházelo jednání, kterému předsedal velvyslanec T. Husák. Za ZÚ Soul se slavnostního podpisu i přípravného jednání zúčastnil rovněž obchodní rada K. Sulek.

Za českou stranu podepsal MOU rektor University Karlovy Prof. T. Zima a za korejskou stranu president KBSI Kwang-Sik Lee. Obě strany hodlají prohloubit výměnu informací v oblasti školství a vědecko-technického výzkumu a usilují též o užší spolupráci v oblasti vzájemné výměny lektorů a studentů, poskytování stipendií, spoluorganizování seminářů, konferencí a výzkumných programů.

Podpis tohoto memoranda navazuje na prohlášení strategického partnerství mezi Českou republikou a Korejskou republikou a je rozpracováním Akčního plánu spolupráce, podepsaného při prosincové návštěvě korejské prezidentky v Praze. Podpora rozvoje vzdělávací a vědecko-technické spolupráce tvoří jeden z hlavních pilířů činnosti ZÚ Soul.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek