Mexiko: Čtvrtina importu z USA pochází z Texasu

13. 6. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 10.06.2016
  • Zdroj: El Universal

V roce 2015 byl celkový vývoz státu Texas více než 251 miliard dolarů. Přes 94 miliard dolarů byla hodnota vývozu do Mexika.

Mexiko je hlavní destinací pro texaský export. Daleko na 2. místě za sebou Texas nechává Kanadu s hodnotou vývozu 25,4 miliard dolarů, 3. místo patří Číně s hodnotou 11,6 miliard dolarů a 4. místo obsazuje Korea s hodnotou exportu 8,9 miliard dolarů.

Starosta Dallasu Michael S. Rawlings a starostka města Fort Worth Betsy Price uvedli, že číslo obchodní výměny mezi Texasem a Mexikem by se mohlo v příštích 10 letech až zdvojnásobit. V těchto dnech je v Mexiku texaská podnikatelská mise, která čítá na 50 firem, a která se zaměřuje na nové příležitosti pro tamní firmy v sektorech jako je zdravotnictví, vzdělání, profesionální služby, voda, energetika, letectví a turismus.

Aktuálně má v Mexiku své pobočky na 500 texaských firem. Oproti tomu, v Texasu je instalována dvacítka poboček firem mexických. Price i Rawlings zmínili také dohody NAFTA a TPP, které budou mít rovněž pozitivní dopad na obchodní výměnu mezi oběma zeměmi.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexiku.

Tisknout Vaše hodnocení: