Mexiko – hlavní obchodní partner Německa

9. 6. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 08.06.2016
  • Zdroj: El Universal

Za současné vládní garnitury, v jejímž čele stojí od roku 2012 prezident Enrique Peña Nieto, německé firmy v zemi investovaly 15 miliard dolarů.

ilustrační obrázekPodle slov německého velvyslance v Mexiku Viktora Eiblinga, je Mexiko bezesporu jednou z nejlepších zemí pro uskutečnění investic v Latinské Americe. Sedm z deseti německých firem působících v Mexiku potvrdilo důvěru v místní ekonomiku. Za současné mexické vlády 1 700 německý firem proinvestovalo 15 miliard dolarů a plánuje další rozšíření svých aktivit v této latinskoamerické zemi. Mexiko tak předstihlo i Brazílii a stává se hlavním obchodním partnerem Německa v regionu.

Na období 2016 a 2017 si Mexiko a Německo dává za cíl podpořit strategickou alianci mezi oběma zeměmi a zahájit celou řadu společných projektů. Za tímto účelem proběhla i návštěva prezidenta Mexika v Německu, která se uskutečnila letos na jaře. Další zajímavou událostí bude Expozice Hecho en Alemania, která se bude konat v červnu v hlavním městě Mexico City, a na které se představí nejmodernější německé technologie.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexiku.

Tisknout Vaše hodnocení: