Mexiko: Investice do IoT porostou i v roce 2016

24. 6. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 20.06.2016
  • Zdroj: El Financiero

V porovnání s rokem 2015, investice do internetu věcí v Mexiku porostou o 10 %. Informovala o tom společnost International Data Corporation.

ilustrační obrázekPodle odhadů mezinárodní společnosti IDC se v Mexiku investují 2 miliardy 176 milionů dolarů do rozvoje internetu věcí. V loňském roce se do tohoto typu technologie, která zahrnuje připojení různých typů zařízení k internetu, investovalo 927 milionů dolarů.

Report IDC informuje o největší investici v hodnotě 534 milionů dolarů ze strany velkých průmyslových firem, 328 milionů dolarů investují v roce 2016 logistické společnosti a maloobchodníci přispějí do celkového souhrnu investic hodnotou 71 milionů dolarů.

V domácnostech, kde se internet věcí používá pro připojení domácích spotřebičů až po připojení systému vytápění, se investice pro letošní rok odhadují na úrovni 223 milionů dolarů. Další významnou položkou bude investice do inteligentních automobilů – 75 milionů dolarů a do sektoru zdravotnictví – 18 milionů dolarů.

Vládní investice do sektoru IoT budou směřovat na vybudování inteligentních měst, do sítě městské hromadné dopravy a své uplatnění najdou i v energetice.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexiku.

Tisknout Vaše hodnocení: