Mexiko je na 9. místě nejatraktivnějších zemí pro zahraniční investice

16. 5. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 13.05.2016

Podle 19. edice žebříčku společnosti PwC, která každoroční hodnocení sestavuje dle odpovědí nejvlivnějších CEO manažerů světa, Mexiko pro rok 2016 obsazuje 9. pozici.

Ředitel oddělení marketingu a komunikací společnosti PwC Luciano Molina informoval o úspěchu Mexika a jeho posunu z Top 20 do Top 10 na tiskové konferenci svolané za účelem představení nejatraktivnějších států pro uskutečnění investic.

Žebříček hodnocení je sestavován na základě odpovědí vrcholových manažerů společností z celého světa. V letošním hodnocení odpovídalo 1 409 manažerů, z nichž 101 působí v Mexiku. Z dotázaných společností 68 % uvedlo, že v zemi plánují další investice. V případě společností, které své ekonomické aktivity vykonávají v USA nebo Kanadě, o investicích uvažuje 40 % dotázaných firem.

V Mexiku panuje důvěra především v klíčové sektory, jako je automobilový průmysl. Loni sektor vykázal opětovný růst a navíc bylo vyrobeno rekordních 3,4 milionů automobilů, čímž byla překonána historická hranice počtu vyrobených jednotek. Dalším významným mezníkem je podepsání Transpacifické dohody, která zemi otevírá přístup na 6 významných trhů, a které dle studie PwC budou v příštích 25 letech vykazovat největší růst.

Co se rizikových faktorů týká, nejsilnější obavy panují vůči kolísání měnového kurzu, většího daňového zatížení a nezodpovědné fiskální politice mexické vlády. Ze sociálních faktorů přetrvává obava především z korupce a úplatků.

Zdroj: El Financiero
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení v Mexico City.

Tisknout Vaše hodnocení: