Mexiko největším výrobcem automobilů v Latinské Americe

10. 4. 2015

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 08.04.2015
  • Zdroj: El Economista

V roce 2014 se Mexiko stalo největším výrobcem automobilů v zemích Latinské Ameriky a tím odsunulo Brazílii na druhou pozici. Ve světovém žebříčku skončilo na sedmém místě.

ilustrační obrázekV minulém roce se v Mexiku vyrobilo přes 3,3 mil. automobilů, což představuje meziroční růst 10,3 %. Brazílie naopak zaznamenala meziroční propad o 15,3 %. Celkem se v této jihoamerické zemi vyrobilo 3,1 mil. automobilů.

Ve světě Mexiko skončilo ve výrobě automobilů na sedmém místě, což ho zařadilo mezi státy s největším růstem v tomto odvětví, kam například patří Írán, Slovinsko, Česká Republika, Indonésie, Čína, Itálie a Taiwan.

Pro letošní rok se odhaduje produkce v celkové výši 3,5 mil. automobilů. Růst výroby také podporuje vyšší prodej automobilů ve Spojených státech a snižující se ceny benzinu.

Rekordní produkci Mexiko zaznamenalo i letos v lednu, celkem se vyrobilo 266 tis. automobilů, což je o 6,8 % více než v lednu 2014. Také se zaznamenaly nejvyšší prodeje v historii, ve srovnání s loňským lednem se prodalo o 21,3 % automobilů více, což odpovídá zhruba 100 tis. vozům.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexico City.

Tisknout Vaše hodnocení: